Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elképzelhető, hogy az acélfeln...

Elképzelhető, hogy az acélfelni sérülése miatt csökken a guminyomás?

Figyelt kérdés
Az autóm esetében már több mint egy éve tapasztalom, hogy lassan csökken a nyomás az egyik kerékben. A nyári/téli, magy téli/nyári csere esetében sem múlt el ez a probléma. Már csak arra tudok gondolni a felnit kellene kicserélni. Sérüléséről nem tudok.

2016. szept. 9. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:

előfordulhat a felni sérülése is

De lehet még hogy szar a szelep, régi a gumi, esetleg ha mostanában lett felrakva a gumi a felnire akkor kosz lehet a felni és a gumi között.


menj be egy gumishoz, cseréltesd ki a szelepet, ahoz ugyis leengedi a nyomást és újra felfújás előtt kenn ilyen cart a felni és a gumi közé.

1-2000 forint

Ha azután is engedi a levegőt akkor car a felni, vagy a gumi.

Mondjuk aki ért hozzá ránézésre is megmondja mi az ami szar.

2016. szept. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze, én is egyszer belementem egy kemény kátyúba, másnap reggelre leeresztett teljesen a kerék. Azt hittem defekt, pedig kiderült, hogy a felni sérült nagyon. Elképzelhető, hogy kisebb sérülésnél ilyen lassú defekt legyen.
2016. szept. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az az érdekes. hogy tavaly nyáron a nyári gumival is eresztett, ősszel a téli felszerelésekor azt hittem megoldodik. Télen is eresztett, havonta egyszer nyomatnom kellett bele. Tavaszi nyári csere után is csökken a nyomás.
2016. szept. 9. 17:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Vedd le a kereket és miután felnyomtad 3 Bar nyomásra, tedd bele egy lavór vízbe. Ez a legegyszerűbb módja a szivárgás ellenőrzésének.

Néha még a nem sérült felni pereme mellet is képes ereszteni. Gumicserénél le lehet drótkorongozni a perem belső felületét - hátha valami szemét vagy rozsda okozza a hibát - de akár perem tömítő anyagot is lehet felvinni a felületre.

2016. szept. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lecseréltem a nyárit télire, a gumis azt mondta, hogy rozsdafoltok voltak a felnin és e miatt ereszthetett a kerék. Ezt elhárította és pár napig semmi gond, tegnap reggel a garázsban látom ugyanaz a kerék félig leengedett. Felnyomattam mivel sürgős dolgom volt, sűrűn ellenőriztem menetközben, semmi gond. Ma reggel a garázsban megnéztem, nem eresztett le.

Elképzelhető, hogy a felni egy bizonyos részénél lehet probléma és ha olyan állásban áll a kerék akkor engedi a nyomást?

2016. okt. 26. 09:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Néhány év után Kb7 év után nekem is engedet v kencével bekente a gumis és ok
2016. okt. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mint kiderült a szelep volt hibás. Már másfél éve okozott gondot, közöltem is a gumissal, de nem tudta megoldani. Most büszként közölte, hogy a szelep volt a ludas és kicserélte. Ekkor derült ki, hogy az elmúlt évek gumicseréinél nem cserélték ki a szelepeket. Úgy érzem gumist kell váltani.
2016. nov. 29. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!