Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olajat rakjak egy...

Milyen olajat rakjak egy aprilia rx 125-be?

Figyelt kérdés
Most repsol moto sintetico 2t vettem bele, de az olaj nem full szintetikus. Már egy litert elhasználtam vele a motorral, igazából nem volt vele semmi probléma, nem is füstölt vele a motor, de vajon hosszabb távon is jó lesz? Jelenleg castrol power racint 1 van benne, de sajnos ez az olaj a környékünkön 2x annyiba kerül mint a repsol.

2016. szept. 9. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Hosszabb távon ne használj "olcsó" (<3000Ft/l) Repsolt, mert lekokszolódik, de rövid távon (1 flakonnal elhasználsz) semmi károsodást nem okoz. Valamilyen full syn olajat keress, de nem jó a "Racing" se utcára.
2016. szept. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát nem hinném hogy lekokszolódik, mert rendesen elég, nem füstöl, a minősítései is kiválóak, csak annyi hogy nem full szintetikus. De castrol power racing viszont szerintem egy tökéletes olaj ebbe a motorba.
2016. szept. 10. 01:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor minek kérdezel?
2016. szept. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Agip-Eni az Aprilia motorok gyári olaja, márkán belül van választék felhasználási területre lebontva. Ami még jó, az a Selenia, Motul.


Az első válaszoló nem mond hülyeséget, hogy kokszol. Igen, kokszol, az egy dolog, hogy te nem látod a kipuban. Viszont ha szét lesz szedve a blokk, a dugattyún majd látod a félszint olaj maradványait, ahogy a hengeren is. Az ásványi olaj is kegyetlenül kokszolja a magas fordulatú motorok belsejét, ahogy a félszintetikus is.

2016. szept. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!