Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzinszűrő csere? Le kell...

Benzinszűrő csere? Le kell engedni a benzint belőle? Vagy hogy?

Figyelt kérdés
Opel astra G. Hogyan működik a benzinszűru cseréje? Igaz hogy 30 ezrenként cserélni kell?
2016. szept. 10. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Leengedni? Odatehetsz valami edényt, hogy abba folyon ami ki akar jönni, ha így értetted.

De ha elég gyors vagy akkor nem kell, lehuzod a régiről a csövet és rá is dugod az ujra. (kis benzin mindenképp kijön)

30ezres csere a tulzás, a modern dízelekre irnak 60ezret amik 100x kényesebbek az üzemanyagban lévő koszra.

Cseréld 60-anként és akkor precíz voltál.

2016. szept. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

érdemes 30 ként mert egy szűrő kb. 2-3eft minden kocsihoz igaz van amihez csak 800ft és a szerelő és max 2ezret kér érte.

A szűrő csere meg úgy működik:

-kezi csókolom benzinszűrőt szeretnék cseréltetni.

-hozta a szűrőt v. rendeljünk?

-hoztam/rendeljen.

-értem álljon az aknára vagy beáljunk mi?

-igen.

-parancsoljon kész 2eFt lesz

2016. szept. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezzel azért nem akarok szerelőhöz menni. 2 ezeré rá se néznek az autóra
2016. szept. 11. 11:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze, kiderült a kérdésből.

Találsz hozzá youtube-on is videót.

De anélkül sem ügy ha egy kicsit is szerelgető típus vagy.

Megnéztem autodata-ban, 60E km a gyári csereperiódusa.

2016. szept. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet h. rosszul emlékszem, de az Astránál mindig iszonyúan megszenvedtem azokkal a műanyag klipszekkel (a régi kiszedésénél) amik a benzincsöveket a szűrőre rögzítik.


Viszonylag sok benzin fog kifolyni a régi szűrőből, én úgy csináltam, h. alátettem sok rongyot, és egy félbevágott ásványvizes flakonba buktattam bele a szűrőt, abba nyugodtan ki tudott folyni, azán beletöltöttük a tesóm robogójába :) Az újat meg érdemes gyorsan a helyére tenni, de az nem egy nagy mutatvány (mert a csövekből is csöpög). A folyásirányra figyelj oda, eleve úgy kell az új szűrőt odakészíteni, h. nehogy a nagy kapkodásban fordítva tedd be (mert lehet).


A kényelmes megoldás (ha szerelőhöz hordod olajcserére) h. minden 3-ik v. 5-ik olajcserénél megkéred, hogy cseréljék a benzinszűrőt is. Aknán van a kocsi, tényleg 1 perc neki.

2016. szept. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Olajat mindig magam cserélem. Köszi a tanácsokat. Youtubon megnézem hogy hogy működnek azok a pöckök.
2016. szept. 11. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!