Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 6,5 millió forintért egy...

6,5 millió forintért egy átlagos márka új autója (Pl: Octavia, Mazda6 stb) vagy egy 5-6 éves prémium autó (BMW F10 Audi A6 C7, Mercedes E) jobb vétel? Kisebb prémiumok mint az A4 BMW 3 nem érdekelnek.

Figyelt kérdés

Új autó melletti érvek: Óvatosan tudod belerakni a kilométereket (ráadásul nulláról). Olcsóbban fenntartható. Sok idő mire annyi kilométer lesz benne, hogy nagyobb hibák fordulhassanak elő. Évek múlva is "fiatal" lesz. Másik oldalon pedig presztízse lesz az autónak és élvezetesebb is lesz (ez elég fontos), viszont már az elejétől számíthatsz bármikor meghibásodásra amit te fizetsz nem olcsón, valamint a futásteljesítménye is sok (kb 150.000km). A legfőbb gond, hogy nem tudhatod előre mikor lesz nagyobb hiba.

Ha csak ez a 2 opció van melyik lehet a jobb döntés?

A használt prémium fent tartására van elég pénzem de azért nem szívesen fizetek ha nem muszáj. Esetleg te melyiket vennéd vagy ha hasonló helyzetben lennél? Vagy ha ismersz valakit aki hasonló ár mellett ezen filózott ő hogy döntött?



2016. szept. 14. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:

A lényeget nem írtad. Mire kell az autó?


Ha A-ból B-be elmenni minden nap, akkor valószínűleg az első, bár azt hozzáteszem, hogy a szalonból kihozott, 0 km-es autó a lehető legrosszabb "befektetés".

Tehát abból is inkább ilyen 1-2 éveset érdemes venni, amin még garancia van.


Ha viszont reprezentálni kell, akkor egyértelműen a 2. variáció. De igen, ott készülni kell nagyobb tételekre, pl. fékek, vezérműlánc, stb...

2016. szept. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én ennyi pénzért új autót vennék, nem használtat. Hiába nem lesz az a presztizs, meg az élmény, de ha szalonból hozod ki, akkor mindent amit lehet, kérhetsz bele, nem kell a másik igényeit elfogadnod. Emellett olyan motorral, amilyennel szeretnéd, akár a legnagyobb benzinessel-dízellel. Lehet, hogy most veszel egy 5 éves BMW-t, 5 év után meg túl akarsz rajta adni, mert 10 éves. Míg egy újjal ez nem történik meg. Az neked 10 évig autó lesz.
2016. szept. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2: Mivel nagy szedánt akar, 6,5 millából azért csak elég fapadosat tud venni újonnan.

Pl. a Mazda 6 a jobbik motorral, fullosan olyan 10 körül van kedvezményekkel. Ford mondeó esetleg kijön 8-9 körül.

2016. szept. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vennék egy highline jetta-t, garis, nem fogok szopni vele, az avatatlan szemek passatnak látják, és hót ziher, hogy 6M forintért, nem egy 5-6 éves 200k +-t futott autóba ülnék.
2016. szept. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Octavia is felmerült, az egyáltalán nem nagy szedán. A nála 10 centivel rövidebb és 5 centivel keskenyebb (azaz ugyanakkora, mint az előző Octavia) Lancert pl. már 4M-ért utánaddobják - igaz, hogy széria végi kiárusítás van és már nem tudnak modern extrákat kínálni, de cserébe évek óta az egyik legmegbízhatóbb típus - feketében szerintem még üzleti körökben is vállalható.
2016. szept. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Valaki mondta, hogy nem írtam le azt, hogy mire kell igazából mindennapos használatra tehát nincs olyan dolog ami miatt feltétlenül szükséges lenne viszont érzésben nagyon sokat jelentene emiatt gondolkoztam el rajta. Az új autó verzió kevésbé lenne felszerelt ott az a lényeg, hogy bár nem olyan jó érzés és nem is olyan felszerelt de új autó révén mivel nem megyek olyan sokat több ideig lenne megbízható autó.
2016. szept. 14. 21:09
 7/10 A kérdező kommentje:
És amit lent írtam arra is kíváncsi vagyok, hogy más aki volt ilyen helyzetbe hogy döntött/döntene.
2016. szept. 14. 21:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Vehetsz presztizs autót, de akkor vegyél vmi régebbi lexus-t jó nagy motorral, azt még jobban elismeri bárki szempontjából, mint a sok cigó által hajtott "prémijumot" , bár gondolom ez is csak idő kérdése, hogy mikor veszti el a presztizsét , márha lehet ilyesmiről beszélni, és nem csak az emberek beszélik be maguknak. Elvégre ezek közül egyik sem egy Maserati vagy Aston Martin , 911 , stb. , csak tucatautók.
2016. szept. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki hogy van vele de nekem egy új Mazda 6 már alapfelszereltséggel is elég minőségi fíling lenne. Az alap motorral is elég jól megy ahhoz képest hogy erősebb autót ki se nagyon lehet használni mert már mindenhol traffiznak. Takarékos és elég megbízható az alap benyás. Az erősebb drágábbak se sokkal gyorsabbak. De ez nem is egy sportautó hanem egy középkategóriás személyautó.

Már az alap változatban is annyi minden van hogy fejből a kereskedő se tudná felsorolni. Multimédia nagyképernyős parasztvakítás nincs benne de a többi jelenlegi új autóba is eleve elavultakat tesznek és akkor már inkább az okostelefonról menjen a navigáció és bármi más okosság.

Ehhez képest ezért a pénzért lehet hogy csak pár éves erős bőrüléses meg minden anyámkínja kacattal felszerelt Audit vagy BMWt kapsz de lesz benne 200 000+ KM.

2016. szept. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Benne van a válaszod a kérdésben:

"A használt prémium fent tartására van elég pénzem de azért nem szívesen fizetek ha nem muszáj."


Ha a boldogságfaktorod túl sokat esik a magas szerízkötltség vagy csak az időben sűrűbb szervízigény miatt, akkor nem éri meg. Hiába lesz egy idősebb prémimod, ha gyakran nem tudod használni a kényelmét mert szervízben van.

2016. szept. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!