Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leszakadt kipufogóért büntetnek?

Leszakadt kipufogóért büntetnek?

Figyelt kérdés
Elmentem dolgozni reggel és leszakadt a kipufogóm a középső dob előtt. Levettem az egészet és annyi a gond hogy ezt másnap tudják megcsinálni és most sürgős dolgom lenne. Ezért megbüntetnek, forgalmit elveszik? Persze nem nyomom mint egy paraszt hogy mindenko hallja csak sima alapjárat és pici gáz
2016. szept. 14. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ha nem hangos nem veszik észre, de ha nem egy tuning kocsid van tudni fogja a rendőr, hogy nem egy hülye street racer vagy aki elhiszi magáról hogy 100 lóerővel és nyitott rendszerrel a buszin kívül mást is le tud előzni.

Szóval nem, rendőr válogatja, de egy normál kocsinál hihető a dolog

2016. szept. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről


( [link] )


76. § A kipufogó rendszernek kellően tömítettnek kell lenni; a kipufogó gáz csak a csővezeték végén távozhat.


77. § (1) Minden belsőégésű motorral ellátott járművet fel kell szerelni olyan kipufogó csővezetékkel és hangtompító berendezéssel, amely biztosítja, hogy az égéstermék kizárólag a berendezésen keresztül távozzék a szabadba, és amely hatásosan tompítja a kipufogás zaját. A hangtompító berendezésnek olyannak kell lennie, hogy az - szerszámokkal való megbontás nélkül - ne legyen kikapcsolható, illetőleg kiiktatható.

(2) A kipufogó csővezeték nem vezethető át, a hangtompító berendezés pedig nem helyezhető el a jármű zárt vezetőfülkéjében, utasterében, illetőleg rakterében, és nem végződhet sem a vezetőfülke, sem az utastér alatt.

(3) A kipufogó csővezetéknek - a (4) és (5) bekezdésben foglalt kivételtől eltekintve - az égésterméket hátra, a jármű függőleges felezősíkjával párhuzamosan vagy attól legfeljebb 45 fokkal balra és közel vízszintesen vagy függőlegesen felfelé kell kivezetni. Ha a kipufogó csővezeték az égésterméket függőlegesen felfelé vezeti ki, annak vége a jármű legfelső pontjánál alacsonyabban nem lehet.


---


Ezek értelmében a járműved nem felel meg a műszaki előírásoknak, tehát a közúti forgalomban nem vehet részt. A rendőr pedig nem hülye ezt pontosan tudja.


Innentől kezdve tehát gyakorlatilag csak az a kérdés, szarik-e rád, vagy nem. Ha például az asszonynak fájt előző este a feje és nem volt szex, akkor ott helyben leszedi a rendszámot.

2016. szept. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
3 hónapja járok úgy,nincs időm otthagyni szerelőnél,munkaeszközöm a kocsi.Elég jó tuningolt hangja van,sokan megbámulnak,de sosem állítottak meg.Mondjuk nő vagyok :D
2016. szept. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Na igen,bocsi, nő vagyok,az enyém nem leszakadva van,hanem szétcsúszva,úgyhogy vedd semmisnek az előző hozzászólást.
2016. szept. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk az pont nem érdekel senkit, hogy nő vagy. A kérdés pedig nem arra vonatkozott, hogy megállítják-e a kérdezőt, hanem hogy büntethető-e.
2016. szept. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hú de ideges valaki.Tegnap este ezek szerint megint csak Marok Marcsa maradt neked.
2016. szept. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon szánalmas beszólás volt, tipikus butanős. Mondjuk bizonyos társadalmi rétegekre jellemző, hogy ha az érvek elfogynak, akkor személyeskedéssel próbálkoznak. Most már legalább mindenki tudja, ki vagy. :)
2016. szept. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bizonyos társadalmi rétegekre pedig az a jellemző,hogy nem tudnak olvasni,egy oldal felhasználási feltételeit sem tudják befogadni a nullás agyukkal és válaszolókba kötnek bele.Azt meg,hogy nő vagyok, azért tartottam enyhén lényeges infónak,mert nem sok közöm van az autók műszaki részéhez.És mint kiderült tényleg,mert azt hittem le van szakadva,de megkérdeztem a férjem,aki felvilágosított,hogy csak szétcsúszva van.Ezért vegye semmisnek a válaszom.Van még valami problémád,vagy hajlandó vagy annyiban hagyni,és a kérdésekkel foglalkozni,nem a válaszokkal?!
2016. szept. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egész addig a kérdéssel foglalkoztam (és adtam egy korrekt választ), amíg nem jöttél ide és mondtál valami irrelevánsat. És ezután még te rovod fel nekem, hogy nem a kérdéssel foglalkozom. :D


Na mindegy, legyen meg az örömöd, többet nem válaszolok neked.

2016. szept. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát most egy Opel Corsa B-ről van szó, de amikor nyomtam neki akkor komolyabb hangja volt mint a másik kocsimnak ami pedig egy 2000 v6os inkább egy camaro ss csövessebb verzióhoz hasonlítanám. :DD 80-nál már a fejem szétrobbant. Találkoztam útközben rendőrökkel szerencsémre csak megnéztek, de nem szálltak be a kocsiba és nem követtek.
2016. szept. 15. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!