Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mértétek már, hogy prémium...

Mértétek már, hogy prémium benzinnel változik-e a kocsi fogyasztása?

Figyelt kérdés
Ha cikket tud valaki erről, annak is örülnék.
2016. szept. 14. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Bár nem normál vs. prémium, de benzin összehasonlítást már végeztem. Két éve hozattam Németországból egyik ismerősömmel benzint egy Shell kútról, ugyanolyat mint amit itthon is lehet kapni. Azonos körülmények között nyáron, egy nap eltéréssel mind két benzinnel ugyan azon az általam kijelölt, főleg országútból álló szakaszt tettem meg. Az itthon kaphatóval 7,36 liter/100km lett az átlagfogyasztás, míg a másikkal 6,89 liter/100km.

"Prémium" benzint mostanában próbálgattam, erről nincs pontos mérésem (és nem is lesz, jelenleg vegyesen használom az autót, így pontos mérési értékeket nem tudnék adni), fogyasztáscsökkenést nem igazán vettem észre, talán 1dl/100km, de ez sok minden mástól is lehet.

2016. szept. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mértem. Igaz Lada 2107-essel:

Semmi különbség a fogyasztásban, ill. nem mutatható ki, mert az egyéb paraméterek nagyobb mértékben változtak (pl időjárás, városi/országúti használat, terhelés, azaz 2 vagy 4 ember, stb…)

Viszont nagyon jól kijött az ár/minőség különbség a különböző benzinkutak közt.

Az eredmény (normál 95):

- Auchan: olcsó, tűrhető menetteljesítmény

- LUK: legolcsóbb, gyatra menetteljesítmény, először azt hittem a porlasztó romlott el

- OMV: megfizethető, jó menetteljesítmény, egyértelműen jobb az előző kettőnél. Simább lett a motor hangja és erősebbnek is éreztem

- Shell: ugyanaz mint az OMV

- MOL: ugyanaz, mint az OMV

- OMV prémium 95: semmi különbséget nem tapasztaltam az árán kívül

Illetve dízel téren is van tapasztalat 1.9 PDTDI Jettával:

OMV normál és prémium gázolajjal is azonos a fogyasztás, viszont utóbbival sokkal simább a hidegen indítás, szebb hangja van a motornak.

2016. szept. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gázolajjal van nekem is összehasonlításom. (Mivel benzint csak a fűkaszába töltök.)


Mol alap: +1-1,2 literes fogyasztásnövekedés, ami azért alég durva.

OMV alap: Semmi különös.

Shell alap: szintén.

OMV MaxxMotion Diesel: 0,3-0.4 lietres fogyasztáscsökkenés a fentiekhez képest, viszont irdatlanul csattógós, "traktoros" alapjárat.

Shell V-power Nitro+ Diesel: 0,1-0,2 literes fogyasztáscsökkenés az alaphoz képest és nagyon sima, halk dorombolós alapjárat.

2016. szept. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én leginkább Lukoilnál tankolok, mert az esik legjobban útba (és olcsó is), és úgy láttam Fiat Doblonál, hogy a prémium benzinjük esetén nagyon lassan megy lefelé a tank mutatója, a megszokotthoz képest.

Konkrét mérést nem végeztem, de szinte mindig ugyanazon az útvonalon járok, ezért tudok hozzá viszonyítani.

Ha eszembe jut, mérni fogok.

2016. szept. 16. 05:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!