Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MZ ETZ 125, alacsony fordulato...

MZ ETZ 125, alacsony fordulaton lefullad (? )

Figyelt kérdés

Egyrészt alapjáraton nem marad meg, ha nem adagolom neki a gázt állóhelyzetben üresben, lefullad (ekkor még helyzetjelző sincs rajta).


Menet közben ha 3000-2500 fordulat alá megy (behúzott kuplungnál, megálláskor főleg, ha mozog akkor inkább visszaváltok) lefullad, ha rajta van a fényszóró. Gondoltam följebbcsavarni az alap fordulatot, de szerintem nem normális 2500on meleg motornál lefulladni (fényszóróval).


Generátorhiba lehet esetleg? A visszajelző világít gyújtáson, járó motornál meg elalszik vagyis elvileg jó, de ez az egyetlen dolog amire gondolni tudok.


Valami ötlet? Nektek is volt esetleg hasonló? Nektek mennyi az üresjárási fordulat?



2016. szept. 14. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:

ez tipikus jelenség..arra hívja fel a figyelmet, hogy erőtlen lesz a szikra, mert nagyon kevés a töltés, vagy a feszkó nagyon leesik.


volt nem egy ilyen esetem, ekkor azt tettem, hogy külön, jólfeltöltött akksival üzemeltettem a motort, függetlenül a saját hálózatától...na akkor nem fulladt le...tehát vagy gyenge a mágnes valamiért, vagy...na ezt a vagy-ot kell megtalálni.

az üresjárati fordulat egyéni...ne járjon éppenhogy, és ne is pörögjön...talán ezer..

2016. szept. 15. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. szept. 15. 07:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó lenne hallani a hangját is, mert így nehéz "távdiagnosztizálni".

Mindenesetre elsőre én is a szikrát nézném meg, ill. feltöltött akksival. Igen gyanús hogy felkapcsolt világításnál jellemzőbb a jelenség...

A második gyanúm az hogy fals levegőt szívhat valahol.

Bár ezt a világítás ki-bekapcsolása nemigen befolyásolja..

2016. szept. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. szept. 15. 14:43
 5/5 A kérdező kommentje:
Feltöltöttem az aksit, amikor leszedtem a deknit a fekete kábel szinte csak fityegett, nem volt rendesen meghúzva a csavar. Miután rendesen visszetettem a töltés után megjavult minden. Köszönöm a válaszokat még egyszer!
2016. szept. 21. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!