Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet rendőrségi ügy egy...

Lehet rendőrségi ügy egy közúton videóval rögzített szabálytalanságról?

Figyelt kérdés
Kérdésem az lenne, hogy aki szokott videózni közúton autóval vagy lát valamit és gyorsan elő kapja a mobilját és rögzít valami szabálytalanságot mehet vele a rendőrséghez? És mennyire érdekli ez őket? Volt már valaki ilyen helyzetben ?

2016. szept. 19. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A Gestapo ma is könnyen boldogulna nálunk. Ez egy rendszeresen visszatérő kérdés, gyanúm szerint ugyanattól. harmadik félként semmiképpen nem tehetsz feljelentést. A fedélzeti kamera használata nem szabályozott. Képét közzétenni nem szabad. Baleset esetén a felvétel becsatolható, mint bizonyíték, de koránt sem biztos, hogy értékelhetőnek találják.

Az út széléről videózót, majd a felvétellel rendőrségre szaladót hitvány embernek tartom, még akkor is, ha semmi módon nem támogatom a bűnt, szabálytalanságot.

Ha véletlenül balesetet sikerül fotóznod, azzal ugyanaz a helyzet, mint az említett fedélzeti kamerával.

2016. szept. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából nekem volt egy kis afférom egy autóssal, neki álltam előzni csak ő ezt nem vette észre, aztán ő is előzni akart, én figyeltem rá, be is fékeztem, elengedtem de ő utána mint egy ovis neki állt csapkodni meg ordibálni/mutogatni:D Utána végig videózott meg ordibált nekem, hogy keresni fog majd a rendőrség.... a poén az, hogy talán tényleg ott dolgozik, mindenesetre egy igazi önbíráskodó nyomorult akit örökre el kéne tiltani a vezetéstől... max annyit tudott felvenni, hogy lakott területre érve pár méterigmax 70-el mentem utána lassítottam csak vissza 50-re.
2016. szept. 19. 12:19
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha érintett vagy a balesetben akkor biztosan. Ha csak bámészkodó vagy csak akkor lehet érdekes egy felvétel ha odamegy hozzád a rendőr és mint szemtanút kérdez ki.


Ez az egész értelmetlen. Egy szabálysértést hogy rögzítesz azonnal? Mire előkapod a telefont és bekapcsolod a kamerát már lezajlottak az események. Akkor mit veszel fel?

Vagy olyanra gondolsz amikor pakolásos szabálysértést szoktak fényképezni és beküldeni az origónak meg indexnek a mindenen felháborodók?

2016. szept. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Most olvastam mi volt mert egyszerre küldtük be a választ.

Ha te indexeltél már az előzés előtt is akkor igazad van. Vegyél egy kamerát az autóba és ilyen vitás ügyeknél meg tudod majd mutatni a másiknak hogy történt.

2016. szept. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Értem! A gestapós megjegyzést azért tettem, mert vannak, akik élvezetből videóznának a kérdéseik alapján.

Ha írtad volna már a zöldben a szitut, másképpen reagálok.

Nem sokat érne a pofa a videójával akkor sem, ha rendőr. Ha jól értem, nem esemény közben videózott, hanem utána. Amennyiben menet közben is, akkor is kérdéses, mire megy vele. Gondolom, nem 360°-ban van kamerázva a kocsija. Amikor te mögötte vagy, akkor hiába néz előre a kamera, eldönteni nem lehet a felvételről, ki kezdett előzni korábban.

Az sem valószínű, hogy gyorshajtásért az alapján büntetnének. Ha nem olyan kamerája van, ami zárt rendszerű, hitelesített GPS-szel ellátott, akkor az ő sebességét sem lehet tudni pontosan. Amikor te már látszol a képen, akkor is csak hozzá képest, vagy a tereptárgyakhoz képest lehetne viszonyítani, s kiszámolni a sebességed. És ha ez megvan, akkor megvágnak 30 ezerre? Többe kerül a szakértő.

2016. szept. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. szept. 19. 12:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem lesz itt semmilyen rendőrségi ügy. Egyrészt az ijedtségen kívül semmi baj nem lett, másrészt lehet hogy ő se jönne ki belőle jól hiszen nem vette észre hogy te már előzöd, tehát legalább kitetted az indexet előzéshez, na innentől neki ott kell kushadnia amíg meg nem előzted. Tipikus "idegbeteg" aki támadással próbál védekezni. Védekezni az ellen amit ő követett el... Csak nyugalom!
2016. szept. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
vezetés közben videózott ? És azt pl. szerinted hogy videózta le, hogy te mennyivel mész ? Ne viccelj, az egy hülye volt és kész. Semmi a világon nem fog történni.
2016. szept. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

annyit tennék, hozzá, hogy az előzés abban az (egyik) esetben tilos ha

idézem:

"az előzni kívánó jármű előzését más jármű nem kezdte meg;"

az irányjelzés pedig nem számít előzésnek.

megkezdett előzésnek az számít ha kihúzódott az előzendő jármű mellé, és olyannyira megközelítette azt, hogy annak a hirtelen irányváltoztatása már zavarná.

tehát az, ha pl. valaki a követési távolságon belülre megközelíti majd hirtelen kivág - szabálytalan - előzésbe és esélyt se ad hogy a másik reagáljon, nem mentesít.

azt nem tudjuk, hogyan csináltad.

az irányjelzés akkor számít, ha az előttünk menő jelzett. ebben az esetben valóban tilossá válik az előzés - elkezdése. de a fent leírt módon megkezdett előzés befejezhető, akkor is ha közben elkezd indexelni.


gyorshajtás esetén az a kérdés merül fel, hogy az előzöttnek volt e lehetősége Téged észrevennie.

De ezt nem az egyik résztvevő vagy kívül álló fél dönti el, hanem szakértő.

Baleset esetén ez megtörténik - akár a rendelkezésre álló fotók segítségével is.

De jól írta aki írta, ha nincs baleset nem fognak szakértőt bevonni egy fotó alapján amin pl. nem látszik ki indexelt, ki mikor húzódott ki hova, stb.

2016. nov. 13. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Felesleges fontoskodás lenne.

Én is rögzítek néha de csak arra az esetre ha kellemetlenség érne személyesen. Mások szabálytalankodása hidegen hagy. Ha nem zavar vele akkor mi közöm hozzá? Vagy ha bűncselekmény történik akkor még talán bemutatnám vagy elküldeném névtelenül a felvételt.

2016. nov. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!