Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 3 TDI turbó?

Golf 3 TDI turbó?

Figyelt kérdés

Van egy 1996-os évjáratú tdi 3-as golfom. 1z motorkódos, 1 hónapja van meg az autó, ha jár a motor cicereg valami. Vezérkés csere megvolt, szerelő se jött rá hogy mi lehet az a cicergés. Elkezdtem halgatózni és rájöttem mi cicereg benne. A légszűrő mellett van egy mágnesszelep, amibe 2 cső csatlakozik + 2 vezeték, lehúztam, megszűnt a cicergés. Ha jól kerestem a neten, akkor az a turbó nyomás szabályzó. Normális hogy cicereg? Meg ha az autónak odalépek csak 1600-as fordulatnál kezd el húzni, ez normális? :)

Megköszönném a segítségeket!! :)



2016. szept. 20. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
A húzás az normális, hogy cicereg nem tudom mire gondolsz
2016. szept. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bár ezt a típusú szabályzót nem ismerem, de gondolom a két vezetéken kapja a szelep a vezérlést. Ha cicereg, akkor a szelep mozgása miatt van. Ez még szerintem nem is lenne probléma, de ennek elvileg úgy kellene működnie, hogy vagy szabályoz vagy nem, a te esetedben meg ez a kettő folyamatosan, felváltva történik (mozog a szelep ide-oda). Vagyis szerintem itt nem az a probléma, hogy a szelep működése hanggal jár, hanem az, hogy alapjáraton miért is aktiválódik a szabályzás. (De mégegyszer mondom, nem értek ezekhez az újfajta turbórendszerű autók, ha bárki talál az írásomban hibát, az valószínűleg jogos lesz, kérem javítsa ki.)
2016. szept. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, érthetetlenül írtam le, a vezetéket húztam le, akkor hagyta abba. :)


Messziről cicergésnek hallani, de valójában kattog. :)

2016. szept. 20. 21:58
 4/4 A kérdező kommentje:
Nah, hogy írjam le, nem úgy kattog mint az óra, hogy tik---tak, hanem mint a csörgőkígyó, folyamatosan szünet nélkül. :)
2016. szept. 20. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!