Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltó hiba Nem vált...

Mistvan96 kérdése:

Automata váltó hiba Nem vált ki az automata váltó R-böl mi az oka?

Figyelt kérdés

Van nekem egy Opel Omega B 3.0 v6 automata váltos gépkocsim és olyan problémába ütköztem amikor tolatni akartam nem kuszot és ha csak nagy gázt nyomtam (tövig nyomtam) akkor kezdett szépen lassan gyorsulni hátra, mondták cseréljek olajat illetve szűrőt, nem rég van nálam az autó meg is történt a csere hozzáteszem nagyon koszos olaj volt benne az olaj dekni alján le volt rakodva a retkes olaj olyan szinten hogy úgy kelet fel kaparnom, ki lett cserélve gyári GM olajat megkaptam elmentem kipróbálni és ugyan azt csinálta ugyan úgy beraktam tolatásba full gáz lassan elkezdet gyorsulni és egyszer csak meg indult lefékeztem és felengedtem a féket és kuszot az autó hátra és rendesen tolatott de viszont beraktam D be és az autó nem megy alig akar pörögni 1500 fordulatig megy mint ha erőlködne ugyan igy csinalja 1,2,3,D,P és amikor kirakom N üresbe az autótt akkor is tolat és akárhogy bent maradt tolatásban az auto mi lehet a probléma ?

Elöre is nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Üdv István



2016. szept. 25. 01:31
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Elromlott váltót, motort olajcserével megjavítani nem lehet, az olajcsere lényege, hogy a váltó, illetve a motor jó minőségű olajban fürödjön, ami védi a kényes alkatrészeket.


Azért írok párhuzamosan motorról, illetve váltóról, mert nem egyértelmű, hogy a motorban, a váltóban, esetleg mindkettőben olajat cseréltél...

Ha a váltóról van szó, oda megfelelő olaj került? (nem motorolaj kell bele)

A lerakódott olajsár sem hangzik jól, az olajat vásárlás előtt meg kellett volna nézni, és elállni a vásárlástól, ha az olaj minősége kifogásolható.


Az automata váltó érzékeny az olaj minőségére.

2016. szept. 25. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Elromlott váltót, motort olajcserével megjavítani nem lehet"

Pedig nagyon sok esetben működik a dolog, ha még nem pusztult el benne végleg a szeleptömb.


"A lerakódott olajsár sem hangzik jól, az olajat vásárlás előtt meg kellett volna nézni, és elállni a vásárlástól, ha az olaj minősége kifogásolható. "


Azt azért én megnézném, amikor te vásárlás előtt megnézed az olajat a GM AR35-ben :D :D


Kérdező:

az az olajsárnak kinéző dolog,az valójában az olajtól összeállt fémpor volt. Remélem a mágneses négyzetet nem kapartad ki az olajteknő aljáról.

Megfelelő mennyiségű olaj ment bele? Cserénél 4,5 liter körüli mennyiségnek kellene belemennie, üres váltóba ( ahol a konverter is üres ) több, mint 8 liter megy.


Gyakori a fékszalag gond, ezekben asszem állíthatók kívülről is, viszont ez csak a nehéz fokozatváltás és a nehéz indulást magyarázná.

Lehet, hogy valamelyik szolenoid le van ragadva a retektől és olyan irányba is elmegy az olaj amerre nem kellene, így tudna tolatni az autó N-ben is.


Ilyenkor van az egyszerűbb módszer, ami talán többet ér mint a ráolvasás: ez az olajcsere.

Az automatáknak az a fő gondja, hogy a legtöbbnél nem előírás az olajcsere, amiatt összeáll benne az a dzsuva amit te is láttál. Az olajban keringő fémporos maszlag okoz lerakódást a szolenoidoknál azt szerencsés esetben ki lehet oldani friss olajjal, ez ez többszöri egymás utáni sűrített olajcserét jelent - nyilván ez még működő váltónál játszik és bár nem olcsó sok esetben segít. Ehhez némi futás után le kell venni a váltódeklit és leengedni az olajat, ott derül ki, hogy jött e ki valami a váltó belsejéből vagy sem.


Viszont, ha tényleg fékszalagprobléma van ( ami erősen gyanús), esetleg a szeleptömb haldoklik akkor felújítás vagy bontott váltó beszerzése van.

2016. szept. 25. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A váltóban lett olaj illetve szülő cserélve rendesen ami bele való GM dexron III valószínűleg csere lesz mert nem akarom meg bontani a váltót
2016. szept. 26. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!