Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen 4-6 éves használt...

Milyen 4-6 éves használt autót érdemes venni,2/2,5 millió Ft. Környékén?

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves 1.6-os, benzines szedán ford focus-om és már érik a cseréje. 8 éve használom az autómat minden nagyobb probléma nélkül viszont nagy megelégedettséggel. Anno azért választottam ezt a típust, mert tudtam, hogy megbízható és, ha karban van tartva nem igényel nagy szervizelést, ez már azért is előny számomra, mert nem értek az autókhoz. Ezekhez mértem szeretnék egy ,,új" autót venni hasonló kaliberűt. Annyit tudok, hogy olasz és francia márkát nem szeretnék vásárolni.

2016. szept. 27. 08:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem cserélném le a jól bevált autómat.

Miért akarod lecserélni, ha nincs semmi baja? Pusztán kíváncsi vagyok.

2016. szept. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha te 4-6 évesre szánsz 2,5 milliót az elég pénzkidobás. Mivel a legtöbb 4-6 év köztibe legalább 200 ezer kilométer van már. Amúgy kicsit kiegészíted akkor már 3 millió környékén még garanciális 1-2 éves autókat kapsz kevés km-el. (Erős motorral.) Irány valamelyik Ford szalon és nézd meg van-e szalonautó vagy tesztautó...
2016. szept. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#1: 8 éves autón most fognak majd kijönni a hibák igazán, és még most kap érte reális árat. (Arról nem beszélve lehet műszaki előtt áll hamarosan és akkor költeni kell rá rendesen.)
2016. szept. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első: az olasz és francia sem rosszabb, legfeljebb vannak típusaik, amik nem sikerültek olyan jól. De megértem, nem is győzködlek erről. Ha bevált a Focus, miért nem maradsz meg ennél? Nagyon jó autó, ennyiért lehet szép állapotúakat kapni. Ez pl egy kombi [link]
2016. szept. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A többieknek is van igazsága, lehet, hogy nem lesz minőségi javulás. nem írtad, mennyi a km benne? Egyénként arra az autóra aligha kell nagyon váratlanul nagyon sokat rákölteni, ha eddig is rendesen karban tartottad. Viszont amin el lehet gondolkozni: ha ilyen sokáig használsz egy autót, esetleg érdemes egy jó konstrukcióban venni egy újat. (4 millióért szép Focus van már!)
2016. szept. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ugyancsak Ford Focust, Opel Astrát, vagy hasonló kategória.
2016. szept. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"a legtöbb 4-6 év köztibe legalább 200 ezer kilométer van "


Az enyémben -6éves- 88e van, a feleségem 10évesében 45e. Erről ennyit.

Szerintem megint vehetsz egy fordot, egykétévesen kevés km-rel, azzal megint nemlesz bajod sokáig.

2016. szept. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Skoda Octavia
2016. szept. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A feleségem 12 éves Ford Focusában van 220ezer. Azon kívül, hogy a kuplungot és a kipufogót ki kellett cserélni, még nem volt komolyabb baja. Illetve most szólt a szerelő bácsi, hogy a (eredeti) aksi 1-2 hónapon belül megadja magát. Várnék még azzal a cserével, kérdező. De ha elhatároztad, szerintem maradj a Fordnál.
2016. szept. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a segítséget. Én is egyre jobban hajlok egy 4-5 éves focus irányába. Annyira szeretem ezt a modellt és nézve a 2012-es teszteket, nem hiszem, hogy váltok típust, viszont lassan úgy érzem érik a csere. A motorja már nem annyira harapós, érződik a kor és leginkább attól félek, hogy elkezdenek kijönni a hibák.
2016. szept. 28. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!