Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen gyakran és hány km-enké...

Milyen gyakran és hány km-enként szükséges az olajcsere?

Figyelt kérdés
Suzuki Splashem van és 95 benzin. 2008- as évjárat. És mennyibe kerül?

2016. szept. 30. 16:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

10.000km-ként, vagy egy évente.

Attól függ, hogy milyen olajat raksz bele. Van 3000Ft-ért is "olaj" meg van 20.000-ért is. Attól függ meddig akarod használni az autót.

2016. szept. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Fentihez még: a két eshetőség közül az előbb bekövetkezőkor.

Ha keveset autózol egy évben (vagy semmit), akkor is cserélni kell évente. De ha hetente teszel meg 10 ezer kilométert, akkor hetente.

2016. szept. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
15e km, vagy évente, 3L 5W-30 ACEA A3 besorolású szintetikus olaj kell bele, az ára pedig az olaj és szűrő márkától függ.
2016. szept. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Olvasd el a kezelési és a szervíz füzetet.


De interneten is simán meg tudod keresni

szerintem 15 ezer vagy 1 év az olajcsere intervaluma annak az autónak

De ha nem is ennyi, én mindenképp ennyit ajánlok.

2016. szept. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Na, pontozz le te köcsöghuszár! Én legalább vettem a fáradságot és kikerestem egy szervizprogramból a gyártói előírást, nem csak a hasamra ütöttem..
2016. szept. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Általánosságban a 15.000km/1év jó irányadó érték.

A km-t lecsökkentheted, főleg ha sok rövid távot (egyszerre <5km) mész. Ezzel bajt nem okozol, de tovább ne nagyon húzd!

Ha nem nagyon lehúzós szervizbe jársz egy ilyen autóra mindennel együtt kb 20eFt-ba bele kell hogy férjen egy olajcsere.

2016. szept. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Amit az első és a harmadik írt,azok teljesen helyes és korrekt válaszok.

Az első a konkrét valóságot írta le,a harmadik pedig a gyári előírást.


Egyrészt írnak elő manapság 30 ezer km-es ciklusokat is,amiket nagyon nem okos betartani.

2008-ban a 15 ezres ajánlás legyen csak nyugodtan 10 ezer kilométer átlag használatnál.

Ha viszont minden reggel megy vele az ember boltba,dugózik a városban,akkor még a 10 ezret is érdemes levinni 7-8 ezerre.


Olaj tekintetében pedig nagyon jó 5w-30 olajok vannak,viszont ha már tapasztalható olajfogyasztás,akkor lehet bölcsebb lenne az 5w-40.


Árban pedig 8 ezer körül van hozzá a minőség olaj,olajszűrőből pedig szintén Mann-t érdemes venni,ami úgy 2500-4500Ft,a munkadíj pedig 3-5 ezer max értelmes helyen.

2016. okt. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Miért is lettem lepontozva? Várom a válaszokat...
2016. okt. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ne is foglalkozz vele! Engem nullára pontoztak, mert beírtam a gyári adatokat. Sok itt a hozzáértő.. Köszönet azoknak, akik visszapontoztak! Egyébként én nem pontoztam senkit és nem is fogok.
2016. okt. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Egyrészt írnak elő manapság 30 ezer km-es ciklusokat is,amiket nagyon nem okos betartani."


Hajaj! :D Az én autóm 2005-ös, CR-dízel és 50.000km/24 hónap a gyári ajánlás az olajcserére.

Ezt én is elég meredeknek tartom, így 15.000km-enként cserélem. Általában 5W-30-as viszkozitásút kap, de volt már benne 0W-30-as is és 15.000km alatt egy deci olajfogyasztás nem volt 260.000km-rel a kocsiban. De hozzáteszem, hogy dízel autó lévén, világ életében hosszútávú autópályázásokra használtam. Általában ha egyszer beindítom, 200km alatt nem állítom le. :) Tehát a sok km ellenére sokkal inkább meg van kímélve, mint egy fel ennyit futott városi autó.

Abban pedig nem hiszek, hogy egy olaj 50.000km alatt sem telítődik korommal egy dízelnél.


A pontozásról: általában én sem szoktam pontozgatni senkit, és ha a többséggel eltérő véleményem van azt is le szoktam írni, nem érdekel, ha lepontoznak miatta. Egy baromságnak tartom az egészet.

De most az #1-est pl én pontoztam föl, mikor 0%-on volt, mert jót írt.

2016. okt. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!