Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kaptad meg a jogsit?...

Mikor kaptad meg a jogsit? Múlt pénteken ( 23án) adtam le az okmányirodába, amit az NKH adott papírt. Most pénteken naivan jövök haza, hogy tuti ott lesz a postaládában a postás által hagyott értesítő. Semmi . Folyt lent.

Figyelt kérdés
Fel hívom a KEKKH aki kiállítja. Ők feladták csütörtökön továbbításra a lakhelyem szerinti postára. De pénteken nem volt a postán mert oda is bementem direkt. 2 ismerősöm is az okmányiirodában dolgozik.Azt mondták 8-10 nap , amibe a hétvége is bele esik."iAkár hogy számolom már a hétfő ks 11 nap lenne . Szerdán mennék a kocsiért ami 120kmre van tőlem. Arról nem is beszélve, hogy a biztosítást sem tudom jogsi nélkúl megkötni. Meg könyörgöm egy plasztik kártyáról beszélünk. Miért kell ehhez a KEKKH? Miért nem a helyi okmànyiroda állítja ki? Mi ezen majdnem 2 hét. Vicc az egész. :)
2016. okt. 1. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
2,5-3 het
2016. okt. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon gyorsan kiküldték, még februárban volt. Hétfőn bevittem a vizsgaigazolást az okmányirodába, azon héten pénteken már kipostázták. Ez Tiszaújvárosban történt.
2016. okt. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Reménykedem benne, hogy nekem is meg lesz hét elejére. :) Főleg ha már csüt továbbították elvileg a posta felé. :)
2016. okt. 1. 20:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Legfeljebb 8 nap, de nem postán. Ha az okmányirodába kérted volna, ott valóban ott lett volna legkésőbb a 8. napon.

Most, ráadásul, a rengeteg népszavazási küldemény (értesítő) és kampányanyag miatt jól le van terhelve a posta.

2016. okt. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy oda is kérhetem,ez nekem most új. :) De akkor hogy lehet, hogy van aki 5 nap alatt van aki 1 hónap alatt kapja meg? Utóbbi pesti, és 1-2 éve . Most Bpi kolléga 1 hét alatt meg kapta. Változott a kézbesítés idejét illetően is valami? Vagy Te is okmány irodástól tudod a 8 napot?
2016. okt. 1. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:

"De akkor hogy lehet, hogy van aki 5 nap alatt van aki 1 hónap alatt kapja meg? Utóbbi pesti, és 1-2 éve . Most Bpi kolléga 1 hét alatt meg kapta."


Régen 30 nap volt az ügyintézési határidő, de ezt az idén levitték 8 napra. Eny idő alatt kötelesek elkészíttetni a plasztik lapot, de ehhez jön még a posta a lúzereknek.


"Meg könyörgöm egy plasztik kártyáról beszélünk."

Ha meg valami szar lenne, olyan mint a lakcímkártyád, akkor az lenne a baj.


"Arról nem is beszélve, hogy a biztosítást sem tudom jogsi nélkúl megkötni. "


Hazudsz, simán lehet biztosítást kötni jogsi nélkül!


Amúgy meg mi az istenért kell az utolsó pillanatban izgulni, ha kibírtad minimum 17 évig B jogsi nélkül. Legalább nem azt hazudtad, hogy a nagymamádat kell kórházba vinni! Nem mintha számítana, de volt már aki ezért nyekergett.


Tavaly még 3 hét után kezdtek csak el sírni a pisisek a jogsiért, neked már egy hét után bajod van. Semmi se elég?

:(

2016. okt. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az nem csak egy egyszerű plasztik kártya. A munkahelyemen is tudok spéci géppel pl. tagsági igazolványokat gyártani, ami olyan, mint egy bankkártya, jogsi, személyi. És mégsem. Pl. hamisítani sem tudnánk bankkártyát.

A jogsi kizárólag Pesten készül, egy nyomdában. Innen kerül kiszállításra. Leggyakrabban a központi okmányirodába.

A kis forgalmú vidéki helyekre nincs naponta fuvar, de 8 napon belül odakerül. Ha postázást kértél, az lassítja a folyamatot.

2016. okt. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!