Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miből van némelyik embernek...

Miből van némelyik embernek drága autója?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy 6-os x6-os Bmw vagy mondjuk az új Mercik mondjuk egy cla-cls, azért a 10 millió is csak 10 millió nem kevés pénz!

Pl Budapesten minden 2. autó hasonló..és 30 éves faszik,nők vezetik.


Az olcsóbbakhoz 3-4 millióshoz,mondjuk egy e90 vagy e60-hoz könnyen hozzá juthat az ember,mert ezek már " aprópénzek".


2016. okt. 2. 16:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%

3-4 millió aprópénz? Ott Pesten ilyen jól mennek a dolgok?


Én tavaly egy 320 ezres Swiftet alig bírtam kinyögni...

2016. okt. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"azért a 10 millió is csak 10 millió nem kevés pénz!"


Ez igaz,csak nem mindenki bolti eladó napi 14 órában,minimalbérért.....

2016. okt. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Autóban a 10 milliós elég gyengének számít ;)
2016. okt. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ma például azt hittem rosszul látok...egy 90 milliós Bentley jött mögöttem a budaörsi osan parkolójában. Egy idősebb hölgy vezette. jó távol mindenkitől leparkolt, és bement vásárolni.

De ugyanott láttam olyant is, amikor egy szerény tizenöt millás jaguárból szállt ki az egyenruhás sofőr, és sapkát levéve nyitotta ki a hátsó ajtót egy bárónőnek(akit spec ismertem is)..ilyenkor mi van? semmi. főleg, hogy az osan parkolójában látni néha ilyen jelenetet.


aztán akár 18-20 éves lánykák is vezetnek óriási 15-25 millás bálnákat.


nincs ebben semmi..mindenki keményen dolgozik..na persze ki itt, ki ott..ki így, ki úgy, ki ennyit, ki annyit.


ha jól vezet, nem megy beléd, meg nem száguldozik, mint egy barom, akkor nem mindegy?..


ha megnyerte, hadd vigye.

2016. okt. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak az állandóan panaszkodó és irigy emberek akik minimálbérért dolgoznak 12 órát, és vannak akik tanultak (ebből kevesebb van), vannak akik protekcióval, vannak akik kiharcolták az előléptetést, van olyan akinek a szülei segítettek és megadták a kezdő tőkét egy céghez, adót csaltak, loptak stb... Szóval sok féle képpen lehet megkeresni azt a pénzt a kocsikra. Az "olcsóbb kocsik" ami 3-4 milla ami egy magyar fizetéshez viszonyítva sok, elmondom neked, ezeket a kocsikat nem csak megvenni kell, hanem szervizelni is, főleg az E60-at ha azon elromlik valami súlyos 100e Ft-ok. ezeket a kocsikat sem atok veszik akik nettó 150-ből élnek, hanem akik keres nettó 300-400e Ft-ot. Lehet megveszi olyan is aki spról rá éveket, de utánna tönkre megy valami és ott állhat a ház előtt
2016. okt. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én napi 8 órát dolgozom,nem minimál bérért, koromhoz nézve jól keresek,rengeteg velem egy korú nem keres ennyi,de még ebbőlsem lehetne nagy lábon élni.

3-4 millió olcsóbb a mondjuk 20 millióhoz tekintve függetlenül,hogy milyen márka.


A 90 milliós Bentleyre valahol azt mondanám,hogy elérhetetlen,de soha sem tudni mit hoz az élet,de talán ilyet nem,sajnos. Még is csak több bmw rohangál az úton,mint Bentley, legalább is Bp-n és egy 6-os Bmw elérhetőbb,( már akinek),mint a Bentley.

2016. okt. 2. 21:00
 7/14 BiTOPro97 ***** válasza:
Hát ennek annyi oka lehet. Komolyan. Vannak sztereotípiák némi alappal, de van aki keményen dolgozott, van aki örökölt, és van aki örökölt és keményen dolgozott - ez utóbbi vagyok például én, a családi vállalkozásból kihátráltam - , és van aki ilyen-olyan vállalkozó. De van aki cégeknél dolgozik jó pozícióban, és van aki jó szakember "csak" és megfizetett területen.
2016. okt. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 BiTOPro97 ***** válasza:
Ja és itt vannak a magyar leányvállalatok felső vezetői, sokszor nem is magyarok, de ők is magyar rendszámos autót vezetnek sokszor.
2016. okt. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, azért ha reálisan nézzük, egy 10 milliós autó egy viszonylag jól kereső alkalmazottnak (nem is vállalkozás tulajdonosnak) nem olyan elérhetetlen cél.

Tipikus példa: 30-40 körüli pár, mindketten magasan iskolázottak, maximum 1-2 gyerekük van. Mivel már 10+ év szakmai tapasztalat van a hátuk mögött, egyáltalán nem lehetetlen az, hogy a havi bevételük felülről verdesi az 1 milliót. Mivel nincsenek igazán drága hobbijaik, a megélhetésükre még ha nagy lábon is élnek havi 400-nál több nem megy el, magyarul van havi 600 ezer megtakarításuk. Így gyakorlatilag kevesebb mint 2 évente vehetnének egy 10 milliós autót.


Nem pályakezdőként, átlagos keresetű családba születve és egyedül kell mindjárt 10 milliós autókban gondolkodni.

2016. nov. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Itt a 10 milliós autó használtan lehetne is egy e60-as Bmw 3-4 millióért.

Ez már azért olcsóbb tényleg egy x6-hoz.

Nem kell feltétlen gazdagnak vagy milliós keresetűnek lenni.

A szomszéd utcába van egy e91-es 3-as 2,6-ért vették. A nő velem dolgozik egy helyen és 8 éve van ott kb ha tülórázik akkor megkereshet már 200 000-et is,lehet,hogy ennyit nem kap,de ha az én fizetésemhez viszonyítom lehet,mert én kapok 170-et. A párja nem tudom mit dolgozik de nem hiszem,hogy felsóbbrendű fizetése lehet

Pár házzal odébb e60-as bmw átlagosan élnek azok is.. " olcsó autó" drágabb fentartással. 3-4 millió egy bmw-ért vagy új skoda mondjuk 6 millióért.. Akinek van ennyi pénze vagy hitelbe megtudja venni,ez is megoldás. Mem kell itt sem gazdagnak lenni. De új 6-os x6-os Bmwt vásárlók nem hinném,hogy 2-300 000-es fizetésből finansziroznák a 20milliót..ha jól meggondoljuk a bank erre nem adna 20 milliót.

Ha én 170 re nem kapok 2 milliót bár csak 22 vagyok.

2016. nov. 6. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!