Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek jó lennék kamionso...

Szerintetek jó lennék kamionsofőrnek ha bírom a monoton munkát, türelmes vagyok és nem a pénz éltet?

Figyelt kérdés
2016. okt. 3. 21:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ha nem a pénz az élet, akkor mi? meséld el, hadd tanuljak valami újat.

Mi az a monoton munka? A közlekedés ma már csupa izgalom... a fel-lerakóhelyek mekeresése, árukezelés, le-fel rakodás, stb..


Amikor kiderül, hogy két napot várnod kell, kint vagy mínusz tíz, vagy plusz negyven, na akkor kell a türelem...mert az áru a kocsin, te az utcán, és furcsa alakok mustrálgatnak..térerő nincs wifi nincs, és úgy aludnál.


de ezek csak rémhírek...a legfontosabb, amiről nem szóltál, hány nyelvet beszélsz elfogadhatóan?

Mert ha egy külföldit sem vágsz, akkor neked annyi.

2016. okt. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Német, angol alapfok.


Miért nem a pénz? Tetszik az egész úgy ahogy van.

Furcsa alakok? Taktikai kés vagy vipera. Néha ki kell szállni cigizni és meg kell nézni az üzemanyagot meg a rakományt, ponyvás esetén azt, hogy nem vágták-e ki.

2016. okt. 4. 06:17
 3/20 anonim ***** válasza:
ne erőltesd, fogalmad sincs az egészről
2016. okt. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 szántóvető ***** válasza:
ennyi infóból nehéz leszűrni.a vezetést hogy bírod,megy még néhány óra mikor már hullafáradt vagy?egyébként furcsa alakok is csinálják,sok érdekes fazonnal találkozni útközben.de ez inkább arról szól hogy hajlandó vagy-e feláldozni a magánéletedet(ennek is van több fokozata attól függően hogy mennyit vagy távol.)
2016. okt. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Mi tetszik (tetszene) a kamionozásban, ha nem a pénz? Talán a "vezetési élmény"? Ha igen, akkor már most felejtsd el a kamionozást.
2016. okt. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

"Mi az a monoton munka?"


Az, amikor 2x4,5 órát mész a nyílegyenes autópályán, fix 85 km/h-s tempóval, és semmit nem kell csinálnod. Nem kell minden nap rakodóhelyeket keresni, nemzetköziben vannak hosszú utak is.

Elképzelhető hogy a kérdező jó lenne sofőrnek, csak tanulni kell hozzá. Sokan nem is gondolják hogy mennyi tudás kell egy kamionsofőrnek: technikailag kell értsen a kamionhoz, pakolásnál kell tudja hogyan rendezze az árut, kötések, stb, hetekig el kell tartsa magát egy kis kabinban (főzés, mosogatás, tisztálkodás), papírmunkák, spontán problémákra megoldást keresni.

2016. okt. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Még csak 16 éves vagyok egyébként.

A jelenlegi munkával szerzett tapasztalatom alapján bírom a kemény monoton munkát. (8 órán keresztül fagyott árut rakodtam. Szerintem elég monoton ez is.)

Egyébként vannak kamionos rokonok és ültem már mellettük. Valamennyi fogalmam már van róla.


Kifejtenéd miért nem lennék alkalmas rá?

2016. okt. 4. 14:37
 8/20 A kérdező kommentje:

Magánéletem feláldozom, nem érdekelnek a nők. Csak plusz probléma Nem vagyok b*zi.


Nem a vezetési élmény tetszik benne, hanem az egész életmód. Mi az élmény abban, hogy külső sávban megyek tempomattal?

Valamiért vonzónak tartom azt, hogy még karácsonykor se vagyok otthon.

Tetszik az, hogy olyan kis helyen élek hetekig...Mindent magamnak kell csinálni, nem szól bele senki. Négykézben mondjuk megeshet, de ha szerencséje van az embernek normális társat fog ki.

2016. okt. 4. 14:43
 9/20 A kérdező kommentje:
Sokan mondják cigányéletnek, hát nem vagyok cigány de tetszik az életmód.
2016. okt. 4. 14:46
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem neked találták ki ezt a melót, ha igaz, amiket írsz.
2016. okt. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!