Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Féltengely csukló csere...

Féltengely csukló csere Suzukin házilag?

Figyelt kérdés
Szeretném kicserélni a kocsim jobb oldali féltengely csuklóját mert kopog amikor a gumiharanggal voltam szerelőnél 2x már akkor megfigyeltem hogyan szedi ki, nem tudom melyik a praktikusabb ezért leírom mind kettőt az első esetnél a lengéscsillapító 2 csavarját szedte ki meg kibillentette a csonka álványt (remélem így hívják, ha nem elnézést.) majd a fékcső egyik lehúzható rögzítőjét lepattintotta szabaddá vált egy kis hely de a majd teljesen elforgatta egyik irányba a kormány kereket így már kitudta szedni ott semmi speckó szerszámot nem vett elő egy sima zéger fogóval benyúlt megnyomta simán kicsúszott a csukló a tengelyből majd semmi bonyolult szerszámot nem használt összerakta harapófogóval megfeszítette a bilincseket ennyi, a másik esetben a lengőkarból emelte ki de ahhoz kellett segítség mert nem akart lejönni a többi ugyan az, melyik módot ajánljátok mivel annyira nem emlékszem arra hogy a tengelyen nem volt ilyen kis karika hanem simán volt. Valamire még figyeljek? vagy valaki tud ennél egyszerűbbet? kicsit megvagyok csüngve anyagilag ezért csak a csuklót tudnám megvenni és magam cserélni egy kicsit spórolnom kell.

2016. okt. 4. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Youtube videókat böngéssz ezerrel, én is így tanultam meg a kerékcsapágyak cseréjét. Elsősorban az angol nyelvű fórumok és videók hasznosak, magyar nyelven nem nagyon találni ilyet.
2016. okt. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kérlek mond el hogy angolul mit írjak be mert amit a google kiad sokszor nem ér semmit.
2016. okt. 4. 18:18
 3/3 A kérdező kommentje:
Milyen zéger fogót érdemes venni? egyenes szárút, vagy hajlítottat?
2016. okt. 4. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!