Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 16évesen jogosítvány?

16évesen jogosítvány?

Figyelt kérdés

Nektek hány évesen lett jogsitok? Nehéz volt leteni?

Még igaz van egy évem de szerintetek sikerülhetne? 4évig tanultam kreszt mindíg 4-5re írtam a dogákat. Vezetni is szoktam közben ( földuton NEM forgalomba, szülői felügyelettel) Sikerülhetne? Van olyan ismerősötök aki enyi idősen kapot jogsit?



2016. okt. 4. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
16.5 től lehet kezdeni a jogsít, 17 évesen vezethetsz, szóval lehet jogsid 17 évesen
2016. okt. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem fizették a szüleim, így csak 20 évesen tudtam belevágni.

Számomra nem levizsgázni volt nehéz, hanem a pénzt összegyűjteni rá. Egy nagy pénzbeszedés az egész. 170-200 ezer körül kalkulálj.

Persze, hogy sikerülhet.

A KRESZt nem szükséges 4 évig tanulni, 1-2 hét alatt 0-ról meg lehet tanulni, igaz aki kicsit is nyitott szemmel jár, az már úgyis tudja a szabályok nagy részét ennyi idősen. A KRESZ vizsgán 75 pontból kell 65-öt elérni.

Az jó, ha megtanulod az autó kezelésének alapjait, legalább nem megy el az első pár órád a kuplung kezelésének megtanulására. De azt tudd, ha elkap a rendőr, annak komoly következményei lehetnek.

Igen, sikerülhet.

Rengetegen kapnak 17 évesen jogosítványt.

2016. okt. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

3.-os voltam gimnáziumban mikor elkezdtm a KRESZ-t 1999 októberében 16 évesen. Ebből levizsgáztam. Utána levizsgáztam elsősegélyből is. Ekkor kb december eleje volt.

A gyakorlati órákat még nem kezdhettem el, mert csak 2000 januárjában töltöttem be a 17 évet. Ekkor kezdtem el vezetni. Akkoriban még volt rutinvizsga is, azt is letettem, utána vezethettem forgalomban is. Így végül 2000 márciusában kaptam kézhez a jogosítványomat. De a gyakorlati órákat sem siettettem, általában péntek délutánonként és szombat délelőttönként vezettem, mert akkor volt rá csak időm.

2016. okt. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
azért a 170e kicsit túlzás, megvan 100-130 között azért
2016. okt. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, jó vicc négyes. B kategóriáról beszélgetünk, igaz?

Egyáltalán nem túlzás. 10 éve ha ügyes voltál, talán kijött 130-ból. Az autósiskolák hirdetését úgy nézzed, hogy abban nincsenek benne a vizsgadíjak meg egyebek.

Ezeket add hozzá a 130-hoz:

kresz vizsga 4600

elsősegély tanfolyam ~6000

elsősegély vizsga 6000

forgalmi vizsga 11000

orvosi vizsgálat ~7000

ki is jön, hogy 164600, és akkor minden sikerült elsőre.

De lehet, hogy nem elég az alap 30 óra, mivel le kell vezetni 580 km-t. Egy pótóra 3-4 ezer körül van, hamar felkúszhat 200 fölé.


Kérdező, a privát üzenetedre válaszolva:

Egy szóval sem írtam, hogy valószínű, csak megjegyeztem, hogy ha épp arra jár egy unatkozó fakabát, akkor elég vaskos pénzbírságot kaphatsz te is és a szüleid is + jogsitól eltiltás pár hónapra. Jogi szempontból lényegtelen, hogy van-e forgalom vagy sem, csak az számít, hogy közút.

Az ördög meg a rendőr soha nem alszik :)

2016. okt. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát ahoz nagyon unatkoznia kellene, hogy arra tévedjen
2016. okt. 5. 14:30
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"10 éve ha ügyes voltál, talán kijött 130-ból."

5-ös! Nem tudom most mennyi az árfolyam, ezért én nem is írtam erre vonatkozólag semmit. De 10 éve 2006 volt. Én ahogy írtam 2000-ben vizsgáztam. Ezek szerint ebben a 6 évben ugrott valami miatt baromi nagyot az ár, mert nekem mindennel együtt megvolt 60.000-ből. Pedig akkor sem 20Ft volt a benzin.

2016. okt. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!