Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Netes biztosítás : még nincs...

Netes biztosítás : még nincs átiratva csak adás-vételi van, de biztosításra már "az üzembetartó és tulajdonos személye" én vagyok?

Figyelt kérdés

Mert annyit kérdez,hogy "az üzembetartó és tulajdonos személye azonos?

Tehát most igenre menjek,mert még nincs átiratva.

Vagyis már úgy kössem,hogy én vagyok a tulaj?


2016. okt. 5. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Az adás-vételi aláírásától fogva te vagy a tulajdonos, illetve az, aki vevőként szerepel rajta.
2016. okt. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát az itt kutyát sem érdekli,hogy még nincs átiratva?
2016. okt. 5. 15:44
 3/6 anonim ***** válasza:
persze, hogy úgy kösd ! A neten nem vizsgálják a szerződést, azt feltételezik, hogy az új tulaj akar kötni biztosítást.
2016. okt. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előbb irasd át, (mert át kell) aztán aznap már mint tulajdonos kötheted a biztosítást...

Amúgy 60 napig vár a biztosító, addig biztosítva van az autó, még akkor is, ha nem fizették a díjat...persze be kell pótolni, de jogilag rendben van...tehát ne kapkodj..

2016. okt. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Előbb irasd át, (mert át kell) aztán aznap már mint tulajdonos kötheted a biztosítást... "


Ha hülye vagy ne adj tanácsot! Az okmányirodában nem írják át a tulajdonost kötelező biztosítás nélkül! Ráadásul a biztosítatlan napokra fedezetlenségi díjat számolnak fel!


Azt meg se említem, hogy az adásvételi szerződés megkötésével már a vevő a tulajdonos!


Kérdező: Amikor nincs külön üzembentartó megjelölve, akkor az üzembentartó maga a tulajdonos, vagyis igen azt jelöld be.

2016. okt. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még egyszer leírom: az adás-vételi aláírásától fogva, te tulajdonjogot szereztél a gépjárműre, attól függetlenül, hogy nincs még a nevedre írva. Tehát a szerződést lefénymásolod és beküldöd a biztosítónak. Ez a kötelező megkötéséhez tökéletesen elég, a kinyomtatott előzetes biztosítási igazolással pedig nyugodtan használhatod az autót. Az átírás után megküldöd a biztosítónak, vagy az alkusznak az új forgalmi fénymásolatát vagy az adatait és ezzel véglegesítve lesz a kötelező. Fizetni majd akkor kell, ha küldik a csekket.
2016. okt. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!