Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines kocsi csak egyesben...

Benzines kocsi csak egyesben tud lefulladni, ha leesek a kuplungról?

Figyelt kérdés

Ezt a bekanyarodásnál való félelmem miatt kérdezem.

Ugyanis mikor második órámon már kidobtam a forgalomba, akkor rengetegszer lefulladtam. Most, így a 16. óra táján már csak 1-szer (vagy egyszer se) fulladok le a jelzőlámpánál, elinduláskor, DE (!) a lefulladás félelme bennem van, mikor bekanyarodok egy utcára. Ilyenkor ugye visszafékezem a kocsit 20-ig, majd kettesbe rakom a váltót és csúsztatottan kell kezelnem a kuplungot. De én még a kanyar csúcspontjánál is még engedem fel a kuplungot , mert félek, hogy lefullad (és ha jól tudom ez kicsit problémás, mert kicsúszhatok a kanyarban - Ugye?).

Kettesben is le tudok fulladni, ha leesek a kuplungról? Vagy csak ugrálni fog a kocsi?


2016. okt. 5. 18:53
 1/7 anonim válasza:

Manualis valtonal van ilye beszely, automatanal automatan kuplugol is, ott masra kell figyelni.


Manualis valtonal:

- bármely fokozatban lefulladhat ha a motor fordulat leesik egy szint ala: akar egy nagy fekezes vagy blokkolassal jaro fekezes eseten. Igazabol ettol fugg a dolog, hogy lehetoleg alapjarat feletti fordulatszamon tudjon jarni a motor. Auto es valto tipustol fugg, hogy melyiknek mekkora a fordulata 2-esben. Lehet csusztatni a kuplggal, de ez nem igazan tesz neki jot. Probald ki, tapasztald ki a tipust, hogy mikor fullad le es a felett tartsd a fordulatszamot. Sok auto menet kozben nem veszi be az 1-est vagy csak nagyon lassu sebessegen. Egyesben hirtelen el lehet indulni, 2-esben mas az attetel emiatt kevesebb mar a max forgatonyomatek, ki kell tapasztalni a tipust vagy ha tanulsz az oktatot kerdezd meg hogy ajanlja vagy figyeld meg o hogy csinalja.

- lehet motor/gyujtas hiba is ha lefullad amikor normal esetben nem kellene.

2016. okt. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Városban ilyen kis sebességnél én is sokszor végig kinyomott kuplunggal kanyarodok,mert nálam a 2-es olyan hosszú hogy kis sebességen olyan alacsony fordulaton menne a motor,ami már nem feltétlen egészséges,1-be meg nem túl stíl visszatenni,de sokszor előfordul az is.


Nyilván nagy sebességen erős kanyarokat mindig úgy vesszük,hogy zárva a hajtáslánc(nem kuplungolsz/nincs üresben).


Egyébként az ilyen jellegű paráidat az oktatóddal kéne megbeszélni.

2016. okt. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Épp ez a baj hogy az oktatók így tanítják az embereket bekanyarodni valahova így majdnem fél óráig tart a manőver.Nem kell itt szarozni,én már kanyarodás közben nyomom a gázt.Ha te is ezt teszed akkor garantáltan nem fullad le a kocsid,de ha csiga lassú tempóban veszed be a kanyart (ami marhára idegesítő amúgy) és nem tudod jól kezelni a kuplungot akkor ne csodálkozz hogy lefullad a kocsi


Egyébként nagyon nehezen tudom elképzelni ezt a szitut,hogy a fenébe lehet kanyarban lefulladni?Ahhoz eszméletlenül tetűn kell menni,én még soha életemben nem fulladtam le kanyarnál én is max lámpánál

2016. okt. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kettesben, ha alacsony a fordulatszámod, simán

berángat majd lefullad.


Tipp:

- Ha fékezéssel lassítasz, akkor akkor kuplung tövig,

fék érzéssel, lassítasz 20-ig, de ekkor már beraktad

kettesbe, kanyarodsz, GÁZt adsz, érzéssel egy kicsit,

majd csúsztatod a kuplungot, és fordítva a gázt.

Mert amint lelépsz a gázról, és kuplungolsz, motor

alapjáratra esik vissza, amit kettesben simán meg-

rángatja a kocsit.


Személy szerint úgy csinálom, hogy megyek keresztező-

dés felé, motorfék, kumplung be, esetleg pici fék,

bekanyarodok, már amikor engedem vissza a kormányt,

már akkor adom neki az anyagot, hogy gyorsítson.

Ezt jégen nem javaslom :)

2016. okt. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérd meg az oktatót, magyarázza el a motor, kuplung, váltó működését. Amíg azt nem érted(a kérdésed alapján egyértelműen nem erted) addig nem fogsz jól kézi váltós kocsit vezetni
2016. okt. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak szólok! Ha te a vizsgán kanyarodás közben babrálsz a kuplunggal, és a vizsgabiztos észreveszi -márpedig észreveszi, mert az a dolga- akkor az bukással jár!

Kanyarodás előtt visszakapcsolsz kettes fokozatba, hagyod a kocsit begurulni a kanyar közepébe motorfékkel, a kanyar közepe után kifelé jövet a gázpedállal gyorsítod a járművet. Ez így szabályos. Járművezető oktató vagyok. Mondd meg az oktató kollégának, hogy magyarázza el újra a szabályos kanyarodás menetét!

2016. okt. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Időközben találkoztam az oktatómmal, volt vele két órám kettesben, és átbeszéltünk mindent, és meg is mutatta, hogy 3-asból hogy lehet lefulladni. És a műszakit is átvettük.

Az órám előtti napon tettem fel a kérdést, mert múltkor letolt, és nem akartam megint hibázni, de másnap beszéltem oktató bámmal, és minden bekanyarodásnál átvettük a folyamatot. :)

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

2016. okt. 8. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!