Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1 éve tankban és rendszerben...

1 éve tankban és rendszerben "ülepedő" benzin okozhatja, hogy most az első úton egyenetlen az alapjáratot?

Figyelt kérdés

eddig nem volt,most kb 550-650 közé áll be a régi ~ 800-900 ról,ha megyek és nyomom a gázt hibátlan ,kipörög tiltásig is.

Amint kuplung 550-700 között ,és egyenetlen,mert van hogy 1000-re felmegy,ha 500-at közelíti.

Gondolom közel 1 éve (10-11 hó) ülepedő benzin még gyér benne,amint kihajtom jó lesz.


2016. okt. 6. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Roviden: igen. Minel elobb szabadulj meg attol a benzintol, tolts ra frisset es jarj az autoval, akar 10 literenkent ujra ratoltve.
2016. okt. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát csak pár liter volt benne,mert már akkor is égett a benzinszint jelző,hogy kéne tankolni,most rátankoltam 15 litert, és járok vele.
2016. okt. 6. 19:21
 3/8 anonim ***** válasza:

A rátöltés nem jó mert nem keverednek össze. Betennék a csomagtartóba egy 5L kannába benzint és ami most benne van azt kifogyasztanám teljesen , amig megáll a kocsi (lehetőleg ne városban) és betölteném a frisset.

Az alapjárat problémát nem biztos hogy ez okozza de meglátod úgyis. Én indítottam be kocsit 8 év állás után, alapjárat rendben volt, fordulatot nehezen vette és kipufogón nagyon büdös jött ki amig ki nem fogyott.

2016. okt. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyre jobb.

50km-t tettem bele,indítás után alapjáraton ,ha gázt adtam (emelkedőn kellett indulni) kb leakart fulladni,most az már nincs,meg vmivel jobb.

2016. okt. 6. 20:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Na az tipikus tünete. Hajtsd ki belőle az utolsó cseppig aztán meglátod.
2016. okt. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Cseréld ki az üzemanyag szűrőt, mosd ki a tankot. Ha szűrű a motortérbe van akkor a csövet is. Levegőszűrő csere sem ártana.
2016. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt mondták,hogy prémiumot tankoljak egy pár litert és az szépen lassan viszi kifele,vagy ha nem vannak adalékok amik 100%-ban kiviszik.
2016. okt. 7. 06:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, a benzin is lehet a ludas, de azt is vedd figyelembe, hogyha egy autó ilyen sok ideig áll, az már önmagában is vezethet ilyen hibákhoz. Menj vele még vagy 50 km-t, szerintem utána jó lesz.
2016. okt. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!