Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hibákra lehet számítani...

Milyen hibákra lehet számítani egy öreg HDi-motor esetében? Milyen alkatrészárakkal kell számolni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt elsősorban 206 HDi, Xantia HDi, 406 HDi, stb.

2016. okt. 6. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Szinte mindenre sajnos....
2016. okt. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Turbó, egr, kéttömegű, nagynyomású pumpa, befecskendezők.

250, 60, 300, 500, 600 - ilyesmi. Meg a többi sallang.

Öreg modern dízel a legdrágább párosítás.

2016. okt. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mennyire "öreg" az a dízel? Hány km van benne, mennyire volt szervizelve?

Hogyan kezelte a gazdája?


Megannyi kérdés...

2016. okt. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ezekben még nincs 2T lendkerék, úgyhogy az egyik legdrágább alkatrész kihúzható a listáról!
2016. okt. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Befecskendező ritka sz*r ezeken.
2016. okt. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Balint1983 válasza:

Van egy Xantia 2.0Hdi-m 16éve, RHZ motorkódos, mivel fiatalon vettem nyomtam is neki, de olajcsere 10ekm-ként és 410-ekm után semmi baja a motorjának még a gyári izzítógyergyákat sem kellett kicserélni.-10ben is max kettőt fordít és már jár is. Szóval nincs benne 2t lendkerék, 170eKm-nél kellett egyszer felújítattnom (ezt még fel lehet) a nagynyomású szivattyút. Turbója gyári és még most is jobban fest mint egy 100ekm-t futott német autójé. Mindent összevetve volt vele bajom, de nem a motorjával. A 2 generációs Xantia elektromos hibát sem produkált, viszont egy jó tanács ha egyet koppan a futómű azonnal javítani kell, rendszerint kanyarsbilizátort kell cserélni(kb. 8eFt), mert ha hagyod úgy szétver mindent és úgy drága lesz.

Mindig volt másik autóm mellette (AUDI A6 2,5 V6 TDI; Octavia 1,9 Pdtdi, Citroen C5 2,2 Hdi), de biztosan állíthatom ez volt a legmegbízhatóbb dízel amit használtam, sajnos ma már nem csinálnak ilyen motorokat. Mostanra már nem lehet használni , mert már nagyon rohad és nincs kedvem a vételárát rákölteni, de minap is beindítottam egy év után, és pöccre indult.

2019. júl. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát szerintem turbó, meg a nagynyomású rendszer. De a Citroen HDI motorjai jó hírűek.
2020. máj. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!