Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » LED-izzó a halogén helyett?...

LED-izzó a halogén helyett? Lesz ennek vajon elég ereje vagy inkább csak nappali menetfénynek jó?

Figyelt kérdés

Látom az Ebayon, hogy már H1, H3 és H7-es izzó formákban is vannak 68 db-os SMD-ledből álló, ha jól emlékszem, összesen 7 W-ot fogyasztó LED-izzók, és az én autómba a tompítottnak H7 kell, szívesen lecserélném energia-spórolás miatt, de az a kérdésem, hogy valakinek van ebben már tapasztalata?


Ha a foncsor jó, akkor ez is adhat olyan fényt, mint egy 55 W halogén vagy azért erre a célra nem igazán jó a LED még egyelőre, és inkább maradjon az csak menetfény meg hátsó fények?


Mit gondoltok? Ha valaki esetleg használ is ilyet már, feltétlen írjon! kösz


(megvallom, én azt mondanám, hogy képtelenségnek tartom, eddigi tapasztalataim szerint azért egy komolyabb halogén lámpát a mai nap még nem tud utolérni fényerőben egy LED-es, de ki tudja, végül is lepődtem már meg párszor LED-es izzók fényerején)


2016. okt. 8. 17:29
1 2 3
 1/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
74%

TILOS a halogén fényszóró helyett bármilyen mást csak úgy betenni. A foncsor arra van tervezve, hogy pontosan abból a pontból legyen a világítás, a LED meg sokkal nagyobb felületen világít, és nem is minden irányban. Ergo a lámpád mindenhová fog világítani, de elsősorban a szembejövők szemét fogja kiégetni.

Ha a fényszóró eleve LED-del van tervezve, oda jó. De halogén helyett én gyilkossági kísérletnek tartom és ennek megfelelően büntetném.

2016. okt. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
66%

Miféle energia spórolás miatt?

Ez valami hülye vicc akar lenni?

2016. okt. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
2016. okt. 8. 17:54
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Ha belefutsz egy igazoltatásba -a büntetésen kívül- még soron kívüli műszaki vizsgára is küldhetnek.
2016. okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

igen, tudod unatkozom és hülye vicceket gyártok. az ész megáll az ilyen emberektől komolyan ... tudod folyamatos probléma h túl van terhelve az autó aksija és nagyon nem mindegy, hogy a negyede-ötöde egy fogyasztó ...


az elsőnek igaza van, valóban a foncsor a meghatározó, és tényleg 1-2 mm eltérés is eredményezheti, hogy nem lesz jó. viszont ha a fényerő oké (ezt próbálnám már kideríteni egy ideje), azért elgondolkodnék pl a ködlámpán és a villogókban az izzók cseréjén, mert akkor az se mindegy, hogy 400 W helyett 45-50 W, ahogy számolgattam, és szerencsétlen kocsi már tényleg nem bírja, nem beszélve arról h mennyivel kényelmesebb lenne a kábelezés is, ha nem 400 W-ot kéne elvinnem egy fogyasztóhoz...

2016. okt. 8. 17:58
 6/24 anonim ***** válasza:
Nekem régi Stiftemen majdnem mindehol LED van (műszerfal, utastér, helyzetjelzők, rendszámtábla megvilágítás, oldalindex, tolató lámpa, hátsó ködlámpák), de eszembe nem jutna féklámpába, nagy indexbe vagy elülső ködlámpába, országúti lámpába LED-et rakni. Hatákonysága rosszabb, ellenben szabálysértésnek minősül.
2016. okt. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
ja mert gondolod, a rendőrnek feltűnik? most már eldöntöttem h nem akarom, de hogy a rendőrnek nem tűnne fel, abban biztos vagyok (ha csak neki is szemből ki nem szúrja a szemét, és azért fordul utánam ...).
2016. okt. 8. 18:01
 8/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
58%

"se mindegy, hogy 400 W helyett 45-50 W, ahogy számolgattam, és szerencsétlen kocsi már tényleg nem bírja, nem beszélve arról h mennyivel kényelmesebb lenne a kábelezés is, ha nem 400 W-ot kéne elvinnem egy fogyasztóhoz..."


Én még nem hallottam olyanról, hogy egy autó azért ment volna tönkre, mert halogén izzók voltak benne. Vagy hogy tönkrement volna a generátor, csak mert folyton ment a világítás. 30-40-50 éves autók is működnek, működik rajtuk minden lámpa.

2016. okt. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

De a rendőrnek feltűnik :)


Amúgy mint írtam nekem van jó pár LED-em, de az elsődleges lámpákba amiken nem mellesleg az életem múlik sohasem raknék LED-et.


De az összes többibe mehet, bár az is szabálysértés, már nem veszik véresen komolyan, rengeteg autón látom még a sajátomon kívül, igazoltatni viszont ezért egyet sem.

2016. okt. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Koplárovics Béci ***** válasza:

"ja mert gondolod, a rendőrnek feltűnik?"


Azt azért csak észreveszi, hogy a világításod kiégeti a szemét. Ősi hiba, hogy hülyének nézik az autósok a rendőrt, aztán persze még hülyébb a rendőr, amikor megbünteti őket. Mondjuk abban van igaza az autósnak, hogy volt legalább egy hülye a rendszerben...

2016. okt. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!