Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.9 TDI, nagyon, lassan...

1.9 TDI, nagyon, lassan melegszik fel a hűtővíz, ennek hatására a fűtés is gyenge. Normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az autómban a hűtővíz felmelegedéséhez kell várni kb 25 percet, 10 fokos kinti hőmérsékletnél. Ez normális, vagy valamivel gond lesz?



2016. okt. 10. 11:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nagyon valószínű, hogy termosztát csere lesz.

Ha tudod vedd ki és nézs meg , valószinű törött lesz.

Ha nem akkor szerelő.

2016. okt. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
ha soha nem megy fel üzemi hőmérsékletre 10 fokban akkor termosztát hiba.25 perc azért az több mint 20km annyi idő alatt még minuszokban is el kell érnie a 90-et.Mondjuk a minuszokban télen,erősebb fűtés mellett nekem is akár 20+km kell hogy elérje az üzemi hőmérsékletet.De gyakran csak ülésfűtést kapcsolok és ha kimozdul a mutató ~60fok akkor szoktam kicsit fűteni,amúgy sem szeretek szaunázni a kocsiban.
2016. okt. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Dízelek lassan melegszenek, 30-40-50 kilométert is meg kell tenni olykor az üzemi hőfok eléréséig.

A gyorsabb melegedés érdekében ajánlott a fűtést lekapcsoni addig, amig a motor hideg, ne keringesse a rendszer az összes vizet hidegen.

Problémád azt is szemlélteti, miért nem ajánlott a dízel rövid utakra, hidegben rövid távokon járatva majd pihentetve nem tudja elérni az üzemi hőfokot, a hideg olaj kenése is rossz hatásfokú, a motor kopása erőteljesebb úgy.

Mennyit kell menned az autóval az üzemi hőfok eléréséig?

2016. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, termosztát csere most volt a múlt héten, előtte fel sem ment a víz, nagy csodálkozva tapasztaltam, hogy levettem a vízcsövet és nem volt termosztát benne egyáltalán, ez a használt autó átka. :)


A hűtővíz felmelegedését 90°-ra értettem, tehát ez került a héten 25 percbe, bár igaz, hogy a fűtés az ment.

2016. okt. 10. 15:53
 5/18 anonim ***** válasza:
Hát igen,fűtéssel sokkal lassabban melegszik fel a víz.Számomra ez az egyetlen hátrány a TDI-nél. Édesanyámnak az 1.4 poloja 2-3 km után 90-en van :D
2016. okt. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Országuton nagyon nehezen melegszik mert a 90-el érkező hideg levegő durván hűti a motort.

Városban azért gyorsabban.

Ha jön a hideg én is az 1.4 benz kisautót használom, az utca végén már langyosat fuj.

2016. okt. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25perc dugóban vagy 25perc autópályán? városban kis terhelésen sok idő mire bemelegszik, de ha városon kívül 90-100-as tempónál se melegszik be 1-2percen belül akkor gond van.
2016. okt. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
egyáltalán nincs gond ha nem melegszik be 1-2 perc alatt :D el vagy tévedve.Télen minusz fokokban ha egyáltalán nem fűtök,csak ülésfűtéssel akkor kb 12-13km kell neki,hogy felmenjen 90°C-ra.fűtéssel,ha mondjuk 21 fokra teszem simán lehet hogy csak 20km körül éri el a 90-et.Ez igaz az új dízelekre is.Nyári időszakot nem tudom,de szerintem akkor is kell 5-6km,de ebben nem vagyok biztos hogy mennyi is pontosan.
2016. okt. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
nekem 1.9pd (ami köztudottan a leglassabban melegedő dízel) 5-6km város után 1-2perc 100-as tempó és 90fokra beáll a hőfokmérő.
2016. okt. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
mínuszokban?
2016. okt. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!