Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagy (! ) embernek első motor?

Nagy (! ) embernek első motor?

Figyelt kérdés

Helyzet a helyzet: 194 cm vagyok, és 140 kg, az átlagember által "hústorony"-ként emlegetett emberféle. Elhatároztam, hogy 28 éves fejjel megszerzem a jogosítványt, méghozzá az A Korlátlan verziót.


A gondom/dilemmám/félelmem ott kezdődik, hogy már egy autónál is gondban vagyok amikor el kell helyezkednem az anyósülésen, hát mit fog szenvedni alattam egy kétkerekű masina, ha egyszer én ráülök! És akkor még csak az egyhelyben állás közbeni nem szétpattanásról beszéltünk, a közlekedés még a kanyarba (höhö, érted) sincs...


Elenyésző motoros tapasztalatom van, cirka 14 évesen ültem utoljára öreganyám Babettáján, az kellemes volt, azóta semmi, viszont nem vagyok az a nagyképű, jaszkarizós kivagyi ürge.


Kérdésem igazából, hogy milyen motort, milyen típust/gyártmányt kellene nekem venni a jogsi után, hogy megtűrjön engem (ritkábban az asszonyt, aki +65 kiló), és még nyújtsa is azt a sokat ajnározott "dinamikus vezetési élményt"?

Nem szeretném a gatyámat kifizetni rögtön kezdésnek, használt gépben gondolkodok főként, lehetőleg 750ezer alatt/körül.


Köszi, hogy idáig elolvastátok. :)



2016. okt. 11. 20:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
2016. okt. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nyalom az agyad, koma :)


Na de most tényleg. Ha esetleg hülyeséget kérdeztem és tökmindegy, mire ülök, csak mondjátok meg.

2016. okt. 11. 20:48
 3/13 anonim ***** válasza:

Bármi. Komolyan. Motorosok között láttam már mindent. Olaszba lemotorozott velünk egy 205cm-s srác egy busán. Nah most ha láttál már nagyon magas embert nagyon próbálkozni, hogy magzat pózba kerüljön... Nah ez az.

Ki kell próbálni nekem mi a kényelmes. Túra, sport, túra/sport motorok. A kassza miatt kiesik a goldwing sorozat. De az amúgy se az a kezdő motor pedig az tipikusan hústornyoknak való. Szlovéniában láttam goldwingen két srácot, egyik se volt 120kb alatt :D

2016. okt. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Vannak konkrétan az átlag motormérethez képest nagynak titulált gépek? Gondolok itt pl. olyanra, ami egy átlagos férfinak (~175-180 cm) kényelmetlenül nagy, de nekem esetleg jó lehet?


Adott típusokból létezik külön méretek, vagy gyártanak mindenfélét, aztán amelyikre passzol a jóember, azt kénytelen megvenni?

2016. okt. 12. 08:08
 5/13 anonim ***** válasza:
Suzuki DR800 Big, Yamaha Ténéré 750, meg ilyenek.
2016. okt. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Esetleg BMW GS1200R?
2016. okt. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Beszéltem egy nagy motoros kollégámmal, városban szaladgálásra ő a nagyrobogót ajánlottta, ilyenekkel tapasztalat?
2016. okt. 13. 10:51
 8/13 veterán vas ***** válasza:
Értem én hogy kérdezősködsz, meg hogy többfelé is kacsingatsz, de azért döntsd már el, hogy melyiket akarod. Mert ugye belátod, hogy az "A korlátlan" és a robogó között van egy "árnyalatnyi " különbség. ;)
2016. okt. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Suzuki DL650 Vstrom vagy DL1000 Vstrom, Honda Varadero(bár ez 750k feletti). Én a helyedben egy DL1000-et keresnék. Másrészt meg szerintem menj el motorszalonokba, használt motor telepekre és ülj fel mindenre, ami tetszik és akkor kiderül mi a jó. És amúgy minden motorra lehet venni magasított kormányt, kárpitosnál magasabbra tömetni az ülést stb. Szóval megoldások vannak, de amiket írtam, azok alapból igen nagy darab gépek.
2016. okt. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

@veterán vas:


Tudomásom szerint robogó és robogó között is van különbség, pláne amikor ~400ccm-s nagyrobogókról beszélünk. Akkor meg már az ember miért menne csak az A2-re, amikor jobb befektetés a korlátlan? Emlékezz, kezdőmotort keresek, nem országúti rombolót, amit potenciálisan nem lesz rutinom kezelni.

2016. okt. 13. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!