Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes lecserélni az autómat?...

Érdemes lecserélni az autómat? 95 swiftet 2012es Fiatra

Figyelt kérdés

jelenleg egy 1.3as swiftem van, 95ös alap modell, lassacskán 300e km-el. semmi extra funkció nincs benne, 10 éve van nálam, első autóm. Rendszeresen karban volt tartva, igazából semmi gond nincs vele. Viszont az idő vas fogai meglátszódnak az alvázon.


Viszont most kaptam egy ajánlatot egy felújított fiat punto sporting-ra, ez is 1.3as benzines, 2012 es, teljesen leszervizelt. olaj, légszűrő, kuplug, fék, vezérműszíjcserén esett át, be lettek állítva a futóművei, van hozzá egy nyári gumiszett alufelnin, és egy téli gumiszett külön alufelnin. Van benne klíma, elektromos ablak, központi zár, riasztó, ülésfűtés, indításgátló, 230e km van benne. Ezeket a javításokat most 2016 elején kapta meg.


Az ára 400e Ft.


Hajlok a vételre, de kicsit bizonytalan vagyok. Fiatokról bárkivel is beszélek csak a rosszat mondja. Az ismerősöm, akié az autó, az meg csak a jót. (eladás oka, hogy külföldre költözik és az autót nem akarja vinni.) még abba is belemenne, hogy odaadná kipróbálni hosszabb ideig (1-2 hét)


Szerintetek megérné megvenni?



2016. okt. 11. 21:01
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
a fiat nem 2012es, hanem 2002es! azaz 14 éves!
2016. okt. 11. 21:05
 2/20 anonim ***** válasza:

Szerintem megérné. Csak nézd azt hogy pl a tiédet eltudnád adni 200ért kb mert normális swift nincs 200 alatt, sőt normális autó sem.

Hozzáteszel 200at és már van is egy 7 évvel fiatalabb autód extrákkal.

2002-es kocsit már nem cseréled le 7 évvel fiatalabbra ha csak 200at raksz hozzá :D. Talán 7-8 év múlva

2016. okt. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Csodálkoztam is, hogy 4 éves autó, évi 60.000 km-rel benne, 400.000 Ft felújítás után. Na mondom itt valami nem stimmel. :D


Nem tudom, lehet jó lehet nem jó. 230.000 km nem kevés, bár használtautó.hu-n is akad pár ilyen km állással ennyi pénzért. Lehet akkor inkább már ezt, 98.000 km-rel, a forgalomba helyezés árát meg lealkudod.

[link]


Kicsit még mindig a túl jó, hogy igaz legyen az ajánlat, annyi minden van benne, meg annyi minden ki lett kalapálva benne, meg ilyen gumi olyan gumi, és 400.


Én mindenképp kérném azt a 2 hét próbautat, és lehet titokban elvinném egy szerelőhöz, hogy nézzen már rá azért.

2016. okt. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vedd meg.Szét fog hullani a fiat hamarosan.Ha elviszed kiprobálni a suzi után luxusnak fogod érezni,de hosszabb távon nem lesz jobb.Ne széditsenek meg az extrák,nem azzal megy az autó.
2016. okt. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Azért gondolkodtam el rajta, mert a swiftet is ugyan ezen ismerőseimtől vettem és nem árultak zsákbamacskát.
2016. okt. 12. 10:57
 6/20 anonim ***** válasza:

Nincs bajom a Fiatokkal, de ebbe konkrét cserébe nem mennék bele. Ha valami már "felújított" akkor nekem mindig az ugrik be hogy vajon milyen minőségben történt a felújítás és ha valaki el akarja adni az autót akkor miért újítja fel?..

De nézd, ha van lehetőséged egy komolyabb próbára, közben megmutatod esetleg egy szerelőnek az autót, akkor akár meg is veheted. Ezt neked kell eldöntened.

2016. okt. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

eladásról csak annyit tudok, hogy a tulaj külföldön dolgozott, amikor véget ért a szezonja, hazajött és nem szándékozott visszamenni.. ezért is vette meg az autót. Most úgy néz ki, hogy kint marad a szezon végeztével, és így idehaza nincs szüksége az autóra.


Most a szülei használják az autót, ez kb annyiban merül ki, hogy hetente 2x eljárnak vele boltba, mivel nekik van egy másik autójuk.


Természetesen kipróbálnám és átnézetném szerelővel is, még a vétel előtt.

2016. okt. 12. 13:08
 8/20 anonim ***** válasza:

Ha a felújítás azt a szervizt jelenti, amit leírtál, akkor értem, ha valami mást, azt írd le. (pl. motorgenerál, kaszni javvítás, váltó felújítás)

Szerintem megéri cserélni, de élj a próba lehetőségével. A 230 ezer valóban nem kevés, de ha a Suzukiban 300 ezer van, az sem megy el az örökkévalóságig. A klíma önmagában megérné a cserét, ráadásul a Punto nagyon jó kis kocsi, azzal a motorral meg még élvezetes is. (amúgy 1.2-es, 86 lóerős)

2016. okt. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ezek nem felújítások, hanem sima tervszerű karbantartás. A Swift után egy Lexusnak fogod érezni a Fiatot én mindenképpen váltanék. Ahogy írtad a régi Swift rohadós fajta, a Punto 2-re nem jellemző.
2016. okt. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#8 ez csak általános generál.


swift alja eléggé rohad. szóval egy 80-100at így is rá kellene költenem a közeljövőben (jövőre mindenképp)

2016. okt. 17. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!