Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 99-es 1.8tddi focusban menet...

99-es 1.8tddi focusban menet közben felvillan az olajnyomás lámpa de csak egy pillanatra. Ezt egy út alatt néha 10-20 szor megcsinálja, néha egyszer se. Mi a fene okozhatja?

Figyelt kérdés
Olajat nemrég cseréltünk, meg az összes szűrőt is. Olajszint megfelelő.
2016. okt. 12. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
vagy kopott az olajszivattyúd, vagy pedig a nyomásmérő gomba kezd elhalálozni (ez utóbbiról nem egy esetben hallottam már)
2016. okt. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jól mondod a szerelő kicseréli ezt a gombát 2 ezer forintért aztán meglátjuk mi lesz. Remélem nem komoly a baj
2016. okt. 17. 09:21
 3/6 A kérdező kommentje:
Továbbra is villog az olajlámpa. Alapjáraton amikor a legalacsonyabb az olajnyomás szinte sose, menet közben alacsonyabb fordulatszámon viszont felvillan többször. Van, hogy hirtelen 3-4 szer felvillan, majd percekig semmi. Van hogy csak egyszer-egyszer. Szóval egyszerűen nem értem. Ha olajpumpával lenne baj folyamatosan égne nem?
2016. okt. 26. 10:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Bratyóm Vectra-ja is ezt csinálja,olyankor szól hogy pucoljam ki a szívótorkot,és megint jó.

Meg ne kérdezd,hol az összefüggés:-)

2016. okt. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
volt ilyen problémám nekem is, csak nem ilyen autón. A szervíz cserélt jeladót, de arra sem javult. Aztán olajpumpát, azóta megszűnt. Szüval lehet, ki kellene cserélni. De ha kiszedik, szerintem szemmel is látható, ha rendellenesen kpott.
2016. okt. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyan ez a hibám volt ugyan ilyen kocsin.Az van vele hogy az olajteknő alja egy picit benyomódott.Ennél a típusnál nagyon közel van az olajpumpa szívótorka az olajteknőhöz és nem bír amiatt szívni.Ezt úgy kell orvosolni hogy leveszed az olajteknőt,egy kicsit vissza is nyomhatod de a lényeg hogy a szívórészből egy kicsit le kell vágni hogy ne érhessen össze az olajteknővel.Elég egy fél centit levágni.
2016. okt. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!