Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi ez a nagy Volkswagen mánia?

Mi ez a nagy Volkswagen mánia?

Figyelt kérdés
Miért olyan népszerű a fiatalok körében ez a kocsi? Csomóan bolondulnak a Golfért, pedig én semmi különlegeset nem látok benne. Akkor már miért nem egy Focus? Vezethetőségre én úgy tudom jobb, és - bár ez szubjektív - nekem a külseje is sokkal jobban tetszik. De ugyanez igaz a Mondeo vs Passat "kérdésre" is.

2016. okt. 12. 18:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
Egyetértek veled. Én gyűlölöm a Golfot pedig apámnak volt. Szörnyen ronda.
2016. okt. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%
Magyarországon a VW már majdnem prémium, azaz nagyobbat lehet vele villantani, mint egy Forddal, Opellel stb.
2016. okt. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%

Mer 1.9 Tédéjííí


[link]

2016. okt. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
2-es: Egy kategóriáról beszélünk mind3 márka esetében, nem értem mitől lenne nagyobb presztízs egy Vw.
2016. okt. 12. 19:16
 5/22 anonim ***** válasza:
68%

Én sem értem ezt, volt rengeteg autóm, múltkor becsúszott egy VW, és nem nagyon voltam oda érte.

Szerkezetileg idegesítő, kretén megoldásokkal, néha eszembe jutott, valami többször bukott mérnök is lehetett a tervezőbrigádjában.

Múltkor voltam a szerelőkomámnál, és egy púrhabbal kifújt küszöbös golf 3 virított az udvarán. Érdekes látvány volt.

2016. okt. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
37%
Hát akkor kérdező, vegyél Focust.
2016. okt. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Lövésem sincs mitől lett menő, és ezzel együtt túlárazott. De olcsó az alkatrész hozzá, a bontókban hegyekben állnak hozzá a cuccok. Egyszerű konstrukciók, könnyen javíthatóak, és sok tuning kütyüt csinálnak rá.
2016. okt. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
28%
Egyáltalán nincs igazad, abban, hogy a Vw egyszinten van a Forddal. A For csak Ford. Ellentétben a Ford felett van már a Seat, Skoda is. Mert VwAudi,Seat,Skoda egy csoport. Mindben 70-80%ban ugyan azok az alkatrészek vannak. Egy 5ös Golf (12 átlag életkor)10 év múlva is autó, megnéznék egy 12 éves Focust mi lesz belőle 10 év múlva.... :) AVw csoport autói német ez meg francia minőség.... Nem mindegy. :)
2016. okt. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Mondj egy megbízható, olcsón fenntartható keveset fogyasztó dízelt ebből az érából és megvan a válasz.


Focus vs Golf: Focus nagyobb, de a golf valahogy mechanikusabb vezetésileg, dízelben a vw a nyerő, benzinben a fordé jobb.


Mondeo vs passat: Mondeoban csak a 2.0tdci van amit érdemes választani(csak 136lovasban kapható míg a passat 90-től 131lóig van választék), és ott is van psa illetve ford készítmény, ezért megoszlanak az ítéletek. (psa féle 1997ccm-eset érdemes venni) plusz a passat ellen szól hogy szar az első futóműve.(vagyis drága javítani)


Hu így gyorsban ennyi érv jutott szembe.

2016. okt. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%

Nem rossz a Focus, de nekem a Golfom sokkal jobban bejön, azért vettem azt, ráadásul sokkal nagyobb felszereltsége van, Focusból meg olyat se lehet találni, amiben hátul van elektromos ablak.

De amúgy én egy A3 Audi helyett is a Golfot választanám, főleg, ha az új szériákat nézzük.


Én is VW mániás vagyok, mert ennek a márkának a designja jön be a legjobban, több is van a családban, egyikkel sem volt semmi gond. Előbb vennék VW-t, mint BMW-t. Sokan mások is így vannak vele, ezért alakult ki egy bizonyos kultusz a márka körül.

Sokan vannak, akiknek a Ford jön be, ha már arról volt szó. A Fordnak viszont nincs ekkora rajongótábora, azokról azért nem hallani annyit.


Vezettem Focust is, de a Golfom jobb vezetni szerintem(lehet hozzájárul a gyári sportcsomag is). Az viszont megy a Focus javára, hogy jobban megy, mint az enyém. Abban van chip, és alapból 116 lovas, az enyém meg 102.

2016. okt. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!