Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » PDTDI-be az üzemanyagba...

PDTDI-be az üzemanyagba szabad-e keverni akármilyen adalékanyagot jelen esetben injektor tisztítórol van szó. Gyártó Liqui Moly?

Figyelt kérdés
Kicsit olvasgattam utánna de a gyártó csak azt irja,hogy minden dízel üzemű járműhöz.Olvastam, hogy a PD elemek nem szeretik ha az üzemanyag túl száraz (Így is kénszegény),de ha még hozzáöntök ilyeneket.
2016. okt. 12. 19:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A PD motorok német konstrukciók, eus gázolajra tervezték őket, mi az hogy túl száraz gázolaj? :D


Amit a 2000+baros gázolaj nem tud kimosni, azt az injektortisztító majd kimossa?


Szerintem felesleges.

2016. okt. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Száraz gázolaj alatt értem hogy valahol olvastam hogy környezet kímélés szempontjából a kénszegény.A kén valamilyen szinten ken.A tisztitás milyenségégét inkább az égés hőjére értettem így pl. ha magasabb hőmérsékleten ég el agázolaj mint az szokott lenni talán le éget egy kis kormot odabentről is.De a fontos az lenne hogy árt e neki?
2016. okt. 12. 19:54
 3/15 anonim ***** válasza:
Adalék tényleg nem kell neki, de a sz*rabb minőségű gázolaj tényleg kinyírja. OMV-n vagy Shellen kivül mást ne tankolj bele, és akkor nem lesz gond.
2016. okt. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha magasabb égéshőt szeretnél, akkor tankolj a gázolajra pár liter evo neo-t, olcsóbb mint az injektortisztító.


Szerintem annyival nem tudod megemelni az égéshőt, hogy a dugattyútetőről elkezdjen leégni a korom.

2016. okt. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

OMW párti vagyok és, ha már adalékolni akarsz akkor inkább használ prémium dieselt átlag 35-40 ft-al kerül többe, ami 55 liternél kb 2200 Ft. Pl: OMW Maxx Motation. Ebbe már alapból vannak egyéb adalékok amik biztosan nem fognak kárt tenni a motorba. Kevesebbet nem fog enni, viszont könnyebben indul hidegen és szebben jár tőle a motor is. 2-3000 km alatt lepucolja a lerakodásokat.

[link]

2016. okt. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A hazai Spurit használom évek óta,nálam tökéletesen bevált.

(Peugeot Hdi)

Kis olvasnivaló : [link]

Kolléga Castrol TDA-ra esküszik.

2016. okt. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit bukhatnak a nyugat európai autóhasználók azzal, hogy nem jutnak Spurihoz... :D
2016. okt. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én minden tankoláshoz öntök egy kis 2T szintetikusat (pont a kenés miatt). Közel 400e km van az 1.9pd-ben szinte újszerű korrekciós értékekkel.(persze tömítés már volt cserélve)
2016. okt. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Valószínű semmit,ott "normális" a gázolaj... :-)

A Delphi rendszerű Mondeókból pl itthon nemigen találsz olyat ahol az üa. rendszer ne fingott volna ki..Renault 1,5dCi dettó.Érdekes módon nyugaton elvétve keletkeztek ilyen hibák...

2016. okt. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ne keverjél bele semmit. Hasznos dolognak tűnhet "kitisztítani" az üzemanyag rendszert, illetve plusz kenést biztosítani az injektoroknak, de valójában semmi szükség nincs erre. A rendszer tervezői számolnak a lehetséges "hatásokkal" amik normál üzem közben érhetik a rendszert, nem kell "túljárni" az ő eszükön. Megteheted, de vagy nem érsz el vele semmit vagy valami olyan folyamatot idézel elő ami káros valamilyen formában és még pénzt is adsz érte. Nem feltétlenül okos dolog.
2016. okt. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!