Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a neve annak a funkciónak,...

Mi a neve annak a funkciónak, amikor indulás után az autóban automatikusan bezáródnak az ajtók?

Figyelt kérdés
2016. okt. 13. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
safety lock, úgy emlékszem. De a Fordnál valami globál zárnak hívták talán. ( ez az, ami 20 KM/H felett zárja az ajtókat, ugye?)
2016. okt. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, azt hiszem. :)

Nekem ez nagyon új, most találkoztam először ilyen autóval(funkcióval) meg is lepődtem, hogy túszul ejtett bennünket :D

2016. okt. 13. 12:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat jársz városban, ahol esetleg vannak piros lámpánál "tolvajok", akkor lehet van értelme, de amúgy szerintem kb semmi.

Pl azt nem tudom, hogy egy esetleges balesetnél kinyílnának az ajtók??

Ha nincs rá szükséged, akkor keresd meg a kocsiban a központi zár gombját, és ha jó hosszan nyomod, kikapcsol(Rönóban meg 1-2-ben legalábbis így lehet).

2016. okt. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A balesetes dolog nekem is rögtön átfutott az agyamon, hogy vajon akkor kioldja a zárat? Mert ha bedöglik az elektronika, úgy még az ablakot sem lehet lehúzni menekülés gyanánt.
2016. okt. 13. 15:30
 5/5 anonim ***** válasza:

" Mert ha bedöglik az elektronika, úgy még az ablakot sem lehet lehúzni menekülés gyanánt."


Miért kellene az ablakot lehúzni, ha az ajtók bármikor (még lezárt állapotban is) nyithatóak belülről? Ha meg olyan sérülése van az ajtónak, akkor se tudod nyitni ha nem volt bezárva. Bár ez a tűzoltót és a mentőst nem igazán érdekli, mert egy hirtelen mozdulattal betöri az ablakot ha kell.


Szerintem.

2016. okt. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!