Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tompított fényszóró izzó...

Tompított fényszóró izzó csere után csinál ilyet?

Figyelt kérdés

Tompított izzót cseréltem, mert kiégett a bal oldali.

Párban cseréltem őket, és azt vettem észre, hogy a jobb oldali messzebbre és magasabbra világít mint a bal, de ha ráállok egy falra, akkor a két fényszóró ugyan olyan magasra vetíti a fényt.

Emelt fényerejű izzót raktam bele GE +50%

Létezik, hogy ennyit számítani, esetleg csere közben elállítódott a fényszóró ?


Mikor kivettem a jobb oldali régi izzót, annak az izzó végi tompított része szinte teljesen le volt kopva.

Lehetséges, hogy az nem világított rendesen, és ezért tűnik most furcsának az új ?


2016. okt. 15. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem a fényszóró állítódott el, hanem az izzók nem ugyanolyanok mint az előzőek voltak. Ha az izzószál arrébb van akár egy milliméterrel is már teljesen máshova világít. Lehet hogy újdonság neked, de izzócsere után ellenőrizni kell és beállítani a fényszórót ha kell. Sokan nem foglalkoznak vele, na ők azok akiknek vakít a lámpájuk, főleg ha csak egyik.
2016. okt. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez minden kocsinál így van, ahol jobboldali közlekedés van. Hogy az út szélét megvilágítsa, de a szembejövőket kevésbé vakítsa.

Eddig hogy nem tűnt fel?

2016. okt. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szó szerint vannak nyomorék izzók. A két égőt tedd egymás mellé és nézd össze őket . Nagyon eltérhetnek egymástól.
2016. okt. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A két régi amit kicseréltem nem ugyan olyan volt, látszott az izzón, hogy nem ugyan az a gyártó terméke mind a 2.

A régi jobb oldali is kicsit fentebb világított

( fényszóró beállítás után is), de ezzel jobban látom az út menti táblákat.

2016. okt. 15. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!