Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most télen akarok kocsit...

Most télen akarok kocsit venni és honnan tudom hogy a klíma megfelelően fog nekem működni nyáron? Nem volt még klímás kocsim!

Figyelt kérdés
Mire kell odafigyelni a klímánál?
2016. okt. 16. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Bekapcsolod, ha megfelelően fújja a hideget, akkor működik.

Ha nem elég hideg, langyos, akkor valahol elszállt a gáz.

2016. okt. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Télen-nyáron egyformán tesztelhető a klíma. Ugyanis télen is szükség van rá, ha belül párásodik az üveg..


Motor indít, klíma bekapcsol, kettes fokozat a szellőzőre, aztán a megfelelően beállított nyíláson várod a hideg levegőt...az én autómnál azonnal jön(az enyém manuális)


Ha kicsit melegebb napon vásárolod, akkor be kell indulnia a a hűtőventillátornak is...


Ha nem érzel hidegebb levegőt, akkor talán elment a gáz, vagy csak kevesebb..Persze ha van ékszíj a kompresszoron.


Jobb ötletem nincs.

2016. okt. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem morog vagy zörög és nem sziszeg hallhatóan. Ha csak sziszeg akkor lehet kevés gáz van a rendszerben akkor csak nyomásteszt kell és feltölteni. Pár évnél idősebb autóknál elszivároghat valamennyi gáz belőle főleg ha van kisebb tömítési hiba ami nem vészes és jól javítható.

Ha a klímát bekapcsolod akkor manuális klíma esetén kb egy perc múlva már hidegebb levegőt kell fújnia a külső hőmérsékletnél a mostani viszonylag enyhe időben. Ezt mérheted hőmérővel.

A modern digitális klímák nem fújnak jéghideget mert pl ha a kijelzőn beállítható alsó határ 15-16 fok akkor igyekszik ezt tartani és nem fognak röpködni a mínuszok a szellőzőkből kifelé.

2016. okt. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenki annyira pánikol a klíma hibától, pedig az esetek nagy részében csak egy O-gyűrűt kell cserélni és feltölteni gázzal. A másik gyakori tünet, hogy elmegy a gáz, mert a tulajdonos nem használja. Ezt a klíma kompresszornál lévő tömszelence kenés hiánya okozza. ami rendszeres használattal megszűnik. A lényeg hogy bekapcsoljon a kompresszor, a klímahűtőt meg kell nézni van e rajta sérülés, lamellák épek-e. A csatlakozásokat megnézni van-e rajta valamilyen szivárgásra utaló nyom pl: nagyon poros, olaj. Ha zöld színű folyadékot látsz valahol a rendszeren az gyakorlatilag az a folyadék amit azért raknak bele, hogy meglássák honnan szivárog.

Kisebb szivárgásnál 1 hónapíg simán hűt a feltöltés után. Szóval az, hogy jó, csak később fog kiderülni.

2016. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!