Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.3 8V Swift, üzemmelegen...

1.3 8V Swift, üzemmelegen alacsony alapjárat, beleremeg a kasztni is, ötletek? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Legfontosabb: Üzemmelegen elég alacsony az alapjáratom, sajnos nem tudom mennyi, mert fordulatszámmérő nélküli kivitel, de ha rákapcsolom a tompítottat beleremeg az autó és úgy is marad alacsonyan, kicsit remegve jár tovább, ha lekapcsolom kicsit jobb, megemelkedik a fordulatszám. Ez hidegen nem jelentkezik, mert akkor még dús a keverék, viszont beindítás után enyhén elkezd zakatolva, "ugrálva" járni a motor, mintha háromhengerezne. Ez nem tart sokáig kb. 1 perc után kisimul a járása, csak addig ilyen amíg csont hideg a motor. Pár hónapja voltam ezzel szerelőnél, akkor azért mert ha nagyobb gázt nyomtam, akkor megtorpant a motor, üzemmelegen is. Akkor cserélve lett gyertyák, kábelek, gyújtáselosztó fedél, rotor, a fojtószelep ki lett takarítva állítólag tiszta korom volt az egész. Amint a leírásból látszik, nem teljesen lett megoldva a probléma és ahogy egyre hidegebb idő van, egyre durvábbak ezek a tünetek. Most ilyen félhideg állapotban ha gázt adok alacsonyabb fordulaton, akkor kicsit hezitál a motor mintha nem tudna elkezdeni pörögni, mintha valami visszatartaná egy pillanatig. Ez a hezitálás nekem olyan mintha ez a fentebb írt gázadásos torpanás előjele lenne ismételten. Ez is megszűnik, ha üzemmeleg a motor. Igazából üzemmelegen az alapjáraton kívül minden tökéletes. Meg pöcc-röff a motor állandóan, ereje az jó szóval nem gyenge a motor. Meg nagyon vigyázok rá, mindent megadok neki 9ezer körül már kapja az összes olajat szűrőt mindent, két olajcserénként kap szelephézag állítást is. Ehhez kérnék ötleteket, hogy mi lehet még. Alapjárati motor ha jól emlékszem nem volt takarítva, nem tudom, hogy injektornak, map szenzornak, lambda szondának ehhez lehet-e köze. Esetleg valami gyújtás probléma? Kipufogót hallom néha pöffeni, "fingani" egyet. Motordiagnosztikát tudnak végezni ezen a motoron? Az talán ki tudná mutatni nem? Már úgy vinném szerelőhöz, hogy egy kis iránymutatást adnék, hogy mit szeretnék átnézetni, mert több mint egy éve bosszant ez a dolog és nincs megoldva. Köszönöm. Üdv.
2016. okt. 17. 15:26
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Üzemmelegen is kipróbáltam, úgy leáll a motor.
2016. okt. 19. 21:28
 12/12 anonim ***** válasza:

Gyere be facebookon Suzys csoportokba, ott megmondják. Régi Swift team ahol szakik is vannak meg van a Swift szakik, de a régi Swift csopi az pompás, én csak miattuk használok facebookot, mindig tudok segíteni vagy segítséget kérni. Nekem leállt üzemmelegen... szerintem akkor nem azzal van para.


Diagnosztika úgy néz ki, hogy leveszik a kormányoszlópnál a műanyag cuccost és ceek engie-t kivillogtatják, mert ott van valami gomb és úgy megnézik :D bocsi ha értelmetlen, majd csoportba elmondják :) ha jössz..

2016. okt. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!