Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan állítsam be az alapjára...

Hogyan állítsam be az alapjáratot Simson S51-en?

Figyelt kérdés
Szépen be volt állítva a karbim,egy ismerősöm hozzá piszkált és nem igazán tudom hogy állítsam be rendesen. A levegő csavarhoz nem lett nyúlva az jó,viszont az ütköző csavar lett forgatva mindenfelé. Valami ötlet hogy tudom azt beállítani rendesen? Kipufogót leszedtem róla elég szépen volt benne olaj...ki törölgettem belőle ..vissza raktam ..beindult ..ment is egy darabig da utána le horkolt ..megint meg telt ..merre felé kellene csavarnom és hány fordulatot?
2016. okt. 20. 16:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát ha N1-es karbiról van szó akkor azt annyira nem lehet elcseszni csak a súber ütközőcsavarját tekergetve, mert az csak az alapjárati fordulatszámot állítja, semmi mást. Az hogy olaj van a kipufogóban, semmilyen összefüggésben nincs a tekergetéssel. Na mindegy, indítsd be, majd járasd melegre a motort, akár menet közben, sőt inkább úgy mint álló helyzetben. Aztán hagyd járni alapjáraton, ha az magas, pörög a motor feleslegesen, akkor tekerd kifelé (óramutatóval ellentétesen) a csavart lassan amíg normál alapjárata lesz. Ha alacsony a fordulat állítás előtt, le akar állni a motor vagy le is áll, akkor fordítva, tehát befelé kell kis léptekkel tekerni az ütközőcsavart.
2016. okt. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!