Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van-e értelme annak, hogy a...

Van-e értelme annak, hogy a evo neo 100-as illetve a shell vpower nitro + tankolásának?

Figyelt kérdés
Van sajnos a családban egy okos ember aki szerint , a drágább benzint kellene tankolnom. 1999-es évjáratú Nissan Primera 2.0. Én a Shell 95-öst teszem bele. Ezért vannak nézeteltérések. Az érdekel , hogy megéri-e azt a többletárat vagy lenne valós értelme ezt tankolni ?
2016. okt. 20. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Én egy huszonéves 2.0 V6-ba tankolok 100-as Shell-t.


Így a papás közlekedés és a túrás között 1 liter a diffi fogyasztásban.

Ha a sima mezei 95-t tankolom,akkor akkor ez a különbség 3-4 liter akár,de volt hogy több is.

Mivel én mindig túrom neki,így nekem megéri.


Menj 3-4 telitankot sima 95-el,majd utána legalább 3-4 telitankot 100-assal,aztán dönts.


Egyébként ha az ECU felismeri,akkor a kopogásszenzor alapján képes lehet állítani az előgyújtás mértékén.De erre nem minden autó képes persze.

2016. okt. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként ez felénk is vitákhoz vezet a családban :)
2016. okt. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezerszer le lett mar irva,hogy a premium benzinbol meg gazolajból semmivel nem eszik kevesebbet az auto es semmivel sem megy tőle jobban!

Az 1-es meg nem is ertem.milyen 3-4 liter meg attol is több fogyasztaskülönbségről halucinál......

2016. okt. 21. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ezerszer le lett mar irva,hogy a premium benzinbol meg gazolajból semmivel nem eszik kevesebbet az auto es semmivel sem megy tőle jobban! "


Igen, de mikor mégis ilyet tankolsz, és kiderül, hogy könnyebben indul vele az autó hidegen, sokkal jobb lesz a gázreakció, és még a fogyasztás is valóban csökken (persze nem 3-4 literrel), akkor pont nem érdekel, hogy mit olvasok a gyakorin :)) Próbáljátok már ki egyszer a 100-as benzint, és rájösztök, hogy tényleg jobb.

2016. okt. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem dieselem van és már próbaltam télen nyáron többször egymás után teletankoltam a maxx motationnal, utánna sima dieselel. És arra jutottam. Ugyan anyit fogyaszt, nem megy jobban, csak szebben ját tőle a motor és hidegben jobban indul


Ebből kiindulva. Októbertől marcius végeig prémiumot utanna normál dieselt tankolok. Alkalmazkodok az időjárashoz :)

2016. okt. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó dolog ez a placebo hatas,kepes az embert meggyőzni nem létező ( "sokkal jobb lesz a gázreakció, és még a fogyasztás is valóban csökken " ) dolgokról!

Maximum a dizel indul tőle jobban hidegen mert nem dermed olyan hamar a premium gázolaj!De ha a sima mezeihez ha teletankolod es ontesz par liter benzint ugyanazt ered el!

Es most ezt is lehet nyugodtan lepontozni!

2016. okt. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Jó dolog ez a placebo hatas,kepes az embert meggyőzni nem létező"


De ha ki sem próbálod, honnan is tudnád?

2016. okt. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ki mondta hpgy nem probaltam ki!?
2016. okt. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!