Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladjam saját gépkocsimat a...

Eladjam saját gépkocsimat a cégesautó miatt?

Figyelt kérdés

Van egy saját gépkocsim, amelyet viszonylag ritkán használunk, kb. 3-4 hetente hétvégén olyan 640 km -es táv megtételéhez. Hétköznap a cégesautóval kellesz közlekednem munkámból fakadóan.


Így úgy érzem, hogy a saját autóm nem nagyon van kihasználva, s úgy gondoltam, inkább eladom, minthogy nálam kezdjen el rozsdálni. :)


Nem ismerem a jövendőbeli cégem cégesautóval kapcsolatos szabályait, viszont szerintetek meglehet-e egyezni a főnökkel abban, hogy mondjuk 4 hetente egyszer használhatom-e a hazautazáshoz a cégesautót - természetesen én tankolnám bele az üzemanyagot is.


Ez megvalósítható lenne, vagy csak elméletben működik a fejemben? :D


2016. okt. 21. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha már ott dolgozol, akkor a munkaszerződésben nyilván le van írva, hogy használhatod-e, és ha igen, akkor mennyit magáncélra a céges autót. Szóval kezdésnek nézd meg azt.

Ha a főnök csak egy "kisfőnök" egy nagy cégnél, akkor ő hiába adná oda, ha a cég szabályzata nem teszi lehetővé.

Húgom pl használhatja magáncélra, de meg van határozva, havonta mennyi kilométert. De ezt ő már akkor tudta, amikor ment aláírni a szerződését. Neked semmit enm mondtak el a céges autó használatának szabályairól? Vagy meg sem kérdezted?

2016. okt. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs félreolvastam, még nem dolgozol ott. Akkor erre szépen rákérdezel, hogy mennyit, hogyan van ilyesmire lehetőség, és amit mondanak, ahhoz tartod magad.
2016. okt. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyan jópofák az ilyen kérdések! :) Ha még Te sem ismered a céget, ahol dolgozni fogsz, akkor nekünk ezt honnan kellene tudni? :)


Nekem ilyen esetben két dolog járna a fejemben:

- Megkérdezem az illetékes személyt. Ha lehet, a próbaidőt akkor is kivárnám.

- Van egy számunkra ismeretlen autód egy számunkra ismeretlen KGFB bónusszal. Ezt neked kellene tudnod, hogy egy bizonytalanra érdemes-e beáldozni.

2016. okt. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A főnöködön múlik, de én biztos nem adnám el a sajátot.

Mert mi lesz ha egyszer véletlenül kiveszik alólad a céges autót?

2016. okt. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Es van még egy lehetőség: sok cég flotta kezelőtől lizingeli a kocsikat pl Arval, Mkb, LeasePlan... ebben az esetben meg van hatarozva mennyit mehet evente a kocsi, ha ezt átlépi az plusz km költseggel jár. Általávan havi 300-500 km szokott lenni a magáncélú felhasználas, de ezek szerződés kérdese. Az is lehet, hétvégére le kell adnod.... nálam sajonos ez a helyzet.
2016. okt. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!