Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miket érdemes figyelembe...

Miket érdemes figyelembe venni autóvásárláskor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olvastam már, hogy elég sok kérdés volt ebben a témában, akár régebben is. Hamarosan forgalmi vizsgázni fogok, és a közeljövőben szeretnénk autót vásárolni. A körülményekről annyit érdemes tudni, hogy nincs autónk, én is e nélkül nőttem fel. Jelenleg egy dízel Mazda 3.1.6 Citd-tanulok vezetni. Nagyon szeretem. Kezdő vagyok ebben a témában. Más nincs a szűk családi körben, aki vezetné az autót. Max. 800 000 Ft-ot tudunk rászánni. Olyan keresünk, ami fogyasztásban, és műszakiban is megfelelő. Nem Suzukiban gondolkodunk. Egyelőre még az is kérdéses számomra, hogy a benzines vagy a dízeles lenne-e jobb.


Köszönöm a válaszokat!


24/N



2016. okt. 26. 17:29
1 2 3
 1/25 BiTOPro97 ***** válasza:

Kb. a témát teljesen lefedő 100-200 válasz született a témában az elmúlt két hónapban, és lett alaposan megválaszolva.


Ezek mind tényleg gyakori kérdések. ;)))

2016. okt. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
Rövidebb távokon, városban benzines jobb, hosszú távokra dízel.
2016. okt. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 BiTOPro97 ***** válasza:

A témát teljesen lefedő 200+ válasz született a témában az elmúlt két hónapban, és lett alaposan megválaszolva az összes kérdésed. És vn az oldalon is kereső, és a google is jól keres benne. site: http://www.gyakorikerdesek.hu + témák


Ezek mind tényleg gyakori kérdések. ;)))

2016. okt. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 BiTOPro97 ***** válasza:

Mazda karószériája szeret korrodálódni.


...

2016. okt. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
A 800000 az a teljes összeg átírással és kötelező szervizel együtt( motor olaj, szűrők, vezérlés), vagy azok a költségek még ezen az összegen felüliek lesznek?
2016. okt. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Vásárlás elött a legfontosabb szempont, hogy a várható kiadások között a vételár csupán egy tétel a sok közül.

Nem szabad elfeledkezni arról, hogy az autó fenntartása akkor is pénzbe kerül, ha nincs vele műszakilag probléma.

A szervizeléshez hozzá tartoznak a megelőző tevékenységek, pl olajat nem azért kell cserélni mert már baj van, hanem azért, hogy ne legyen baj.

Azt sem árt figyelembe venni, hogy egy meghibásodás esetére legyen némi anyagi tartalék.

Nem szabad tehát az összes megtakaritott pénzt a vételárra számolni, kegyen fedezet az átiratásra, szervizelésre, és nem baj ha tartalékban is marad.

2016. okt. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Méretben mire gondoltál?

Kicsi:

[link]


Közép kategóriás:

[link]


Középkategóriás kombi:

[link]


vagy még ennél is nagyobb:

[link]

2016. okt. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Peugeot?

Nekem speciel nem ellenszenvesek a francia autók, de egy 24 éves hölgynek, első autónak nem Peugeot a jó választás.

Igaz azt nem árulta el, hogy mit szeretne :-)

2016. okt. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Összesen mindennel együtt tudunk 800 000 Ft-ot szánni rá, átíratással együtt. Havi fenntartási költségek sem mindegy. Közepes autókat nézegettünk.
2016. okt. 26. 18:10
 10/25 A kérdező kommentje:

Utolsó, :DDDD

Még én sem tudom, olvasgatok, igyekszem tanulgatni, de nem nagyon van segítségem. Tényleg nem vagyok járatos az autókban, a környezetemben akik vannak még annyira sem értenek az autóhoz, mint én. Kb. annyit tudnak hogy van 3 pedál és gurul és kell bele üzemanyag. Mondanom se kell mind nő. Tényleg nem tudom mit jelent egy jó autó.

2016. okt. 26. 18:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!