Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 32 éves autóval el mernél...

32 éves autóval el mernél indulni 400km-es távra külföldre?

Figyelt kérdés

Kacérkodok a gondolattal hogy kimenjünk 1 hétvégére Bécsbe. Buszos dologgal ugyanannyiba kerülne mintha kocsival megyek: megtankolok + megveszem a pályajegyeket, plusz az 1 éjszaka szállás = ez mind annyiba van mintha befizetném kettőnket buszos dologra szállással. Kaja abba sincs.

De akkor totál független vagyok mindenkitől, senkihez sem kell alkalmazkodjak, és egy idegen városban sem kell hagyni az autómat teljesen őrizetlenül 2 napig.

Az autóm egy dízel 80 as audi, ('84 es évj) 1.6 d. Jól karban van tartva, nem tudok róla hogy lenne hibája, az utazótempója pályán max 100 ahol még jól érzi magát. Konyítok az autókhoz, egy - két dolgot meg tudok javítani, de nem vagyok szerelő.

Az autó az EURO 0 besorolású. Kérdés hogy ezzel behajthatok-e egyáltalán Bécs belvárosába, hiszen ha már ott lesz nem hiszem hogy metrózunk.

A táv 400 km csak oda, majd másnap ugyanennyi vissza.

Vélemények?



2016. okt. 28. 11:32
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
az idegen várost azért írtam bele, mert természetesen helyből nem indulna iylen buszos járat, legközelebbi pont 75 km re van oda-vissza az 150km, ja és oda hajnal 2 kor, visszafelé meg éjfélkor indulás.
2016. okt. 28. 11:34
 2/17 anonim ***** válasza:

Ez ugyan nem autós téma, de tudom azzal a résszel is kezdeni: nyugodtan indulj el, ha ismered az autódat és megbízol benne, mi baja lenne? Beengedik, szerintem az osztrákoknál csak a téli gumit szokták nézni:)

Viszont, ha Bécs, ami nagyom szép város, ezért remek kirándulás, azt javaslom, menjetek simán menetrendszerinti járattal. Busszal, vonattal. Ha csak a városban közlekedtek, sokkal értelmesebb ott tömegközlekedni. Rengeteg a látnivaló, a tömegközlekedés kiváló és nem is drága. Olvass utána a neten a Bécs - kártyáknak! Bécs belső területe zsúfolt, a parkolás nehézkes.

2016. okt. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Utánanéztem. A vonatos dolog egész jó:

városunkból-pestre, majd pestről bécsbe. a pest bécsi szakaszra váltható kiránydulójegy mint írtad is amiben ha jól olvastam benne van az oda vissza vonatjegy, plusz bécsen belül érvényes valamennyi busz és metro járatra is.

43euro/kopf.

nemrosz az ár, de ha hozzáadoma szállást, ugyanott vagyok. Annyival max előrébb, hogy nem kell vezessek, de nem is vagyok annyira mobilis...

mindenesetre átgondolandó!!!

köszi! :)

2016. okt. 28. 11:57
 4/17 anonim ***** válasza:

Nagyvárosban autóval várost nézni, kirándulni, nem egyszerű. Ha csak a parkolást nézzük, az is mindig körülményes.

Tömegközlekedéssel mennék mindenképp. Legalábbis Bécs külterületéről.

2016. okt. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

igazából annyira sok mindent nem akarunk leginkább csak a schönbrunni kastély, előtte a vásár, meg a csokigyár ha még belefér. pihenni is szeretnénk valamennyit nem csak folyamatosan menni...:D gyermekkoromban is utáltam azokat a kirándulásokat ahol mindig sietni kellett mindenre csak fél óra volt..akkor inkább kevesebbet nézünk meg, de nemkell kapkodni.

mindazonáltal ez a parkolásos dolog biztosan hogy nyűgös :(

2016. okt. 28. 12:33
 6/17 anonim ***** válasza:
Max Bécs határáig menj, a városba semmiképpen nem javaslom az autózást. Egyrészt az sem világos hogy vannak e helyek ahová tilos ilyen (EU0 dízel) autóval behajtani, másrészt kínszenvedés nagy városban autózni, parkolni, stb. Lehet hogy Bécs teljesen más, de a mi székes fővárosunkból kiindulva tettem ezt a megállapítást.
2016. okt. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Tavaly adventkor mentünk feleségemmel Bécsbe és az első P+R parkolóban letettük az autót, majd vettünk egy BécsKV napijegyet :-).


A belvárosban a parkolás is drágább, mint a napijegy, azon túl, hogy nincs is szabad hely. A dugó meg pesti szintű tud lenni, tehát nem érdemes bemenni kocsival.

2016. okt. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Igen, el mernék menni, de én is ilyen p+-os parkolóba tenném le és vennék napijegyet mint az a váalszoló aki p+os dolgot csinálta, szerintem igaza van. Adom is neki a zöldet, jó ember ő, okos dolgai vannak.
2016. okt. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
utolsó: az megvan, hogy nem egy napra megy? lerakja a P+R-ben, bemegy a városb, majd ki, aztán másnap megint? Arról nem is beszélve, hogy a sógorok imádnak a határon ellenőrizgetni, meglepetésszerűen, olyankor állsz ott egy fél órát, órát. Ha pedig beleszaladsz egy jó kis felújításba Bécs felé (szerintem most is van) megint jót szívtál a kényelmes vonat helyett. Én amúgy mindenhová autóval megyek, mert lusta vagyok, szóval nem az autózás ellen beszélek. Alapból jó a P+R, de ebben az esetben szerintem a vonat jó alternatíva. Schönbrunn környékén jó könnyű ám parkolni és elég olcsó. (ez természetesen vicc volt)
2016. okt. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"De akkor totál független vagyok mindenkitől, senkihez sem kell alkalmazkodjak, és egy idegen városban sem kell hagyni az autómat teljesen őrizetlenül 2 napig. " Én ezen akkorát nevettem. :D Kinek kellene vagy mitől féltenéd? :D


Én biztos nem mennék fel vele autópályára.

2016. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!