Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ESP kikapcsolásakor nagyobb...

Dav1iD kérdése:

ESP kikapcsolásakor nagyobb erő az autóban. Lehetséges?

Figyelt kérdés
A mai napon kicsit furcsának éreztem hogy egy 900kg, 150LE-s autó nagyon gyengén megy fel 100ra. Benyomtam az ESP-t a klímánál (elvileg akkor van kikapcsolva ha benyomod) és sokkal nagyobb erő lett benne. Induláskor direkt pörgettem, eddig nem lehetett. Az ESP tulajdonképpen menetstabilizátor és kipörgés gátló nemde? Lehetséges hogy ez miatt volt kis ereje? Korlátozza a fordulatszámot?

2016. okt. 28. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:

1. kíváncsi vagyok melyik az a vw ami 900kg és 150ló illetve van benne ESP.

2. szerintem a klímát kapcsoltad ki, az esp ha működik vagy a kiprögés gátló akkor azt látod a műszerfalon.(az esp-ben nem vagyok biztos, viszont az max kanyarban befékezi a kocsit és nem enged gázt adni)

2016. okt. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valóban,az ESP egy lámpás gyorsításnál nem igen szól bele a dolgokba.

Kanyarokban érezhető,hogy nem engedi annyira fickósan kanyarodni az autót,de egyenes úton nem kéne tőle gyengébbnek érezned.


"Induláskor direkt pörgettem, eddig nem lehetett."

Mármint elforgattad a kereket,vagy a motort pörgetted magas fordulaton?

Mert a kerék kipörgésbe már beleszólhat.


Klíma pedig még a nagyköbcentis 200Le feletti kocsiknál is megérződik,nem hogy egy 150 lovasnál.


Amúgy milyen autó,ha szabad kérdezni?

2016. okt. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért ennyire ne túlozzunk, hogy 200 lóerőnél megérződik a klíma, levesz 8-10 lóerőt maximum, ami egy Swiftnél oké, hogy beugat az erőbe, de ember nem fogja azt megmondani, hogy 200 helyett csak 192 lóerőd van egy előzésnél, de ha félgázzal mész és csak 130 lovad van épp a teljesítménygörbe miatt, akkor se venni észre.

Nem beszélve róla, hogy a legtöbb kocsi lekapcsolja a klímát ha keményebben a pedálra lépsz.

2016. okt. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Egy 200lovas dízelben is meg lehet érezni ha benyomod a klímát, persze nem úgy hogy most ülsz bele 1x, de egy 10-15e km után tisztán lehet érezni hogy nem úgy reagál az autó mint klíma nélkül.
2016. okt. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdekes....
2016. okt. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!