Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az automba az olaj szint a...

Az automba az olaj szint a maximum felett kb 6-7 mm van 2. 0 literes benzines mazda 6 ez mitol lehet? kb 1,5 eve csereltem motorolajat heti 2-3x hasznalom alkalmankent 15-20 km tavokra

Figyelt kérdés
2016. nov. 3. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Mennyi volt, amikor cserélted?

Akkor is illene évente lecserélni az olajat, szűrőket, ha egy métert sem mentél vele.

A kelleténél több olaj károsíthatja a motort, pontosabban a szimeringekre ható nyomás lesz nagyobb, idő előtt elfáradhat az anyaga

2016. nov. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mikor csereltem ,akkor veletlenul kb a felso pont fole sikerult 1mm - 2mm tobbet tennem ez masfel eve volt kb
2016. nov. 3. 13:27
 3/6 A kérdező kommentje:
Magyarul azota 4-5 mm nott benne az olajszint pedig nem is toltottem ra semmit
2016. nov. 3. 13:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Üzemanyag kerül az olajrendszerbe, Mazda sajátosság. Üzemanyag kerül befecskendezésre a katalizátorba, hogy a lerakódások kiégjenek. Az itt fel nem használt üzemanyag viszont az olajrendszerbe kerül, megnövelve annak mennyiségét. Gyárilag így találták ki, jó nagy fasssság.
2016. nov. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nőtt? Nem lehet, hogy utoljára (másfél éve) meleg motornál nézted? Ha nem akkor itt tényleg baj van, jobb esetben kintről "belefolyt" valami; rosszabb esetben vízzel vagy benzinnel keveredett.
2016. nov. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Biztos,hogy nőtt maximumig volt sokszor néztem,h nem e kell utannatolteni ,de mindig maxig volt,most neztem,most meg max felett fél centivel
2016. nov. 3. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!