Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a szakszerű megnevezése...

Mi a szakszerű megnevezése annak a csőnek a motorháztető alatt, ami a motorból indul ki, gégecsőszerű és levegőt vezet el?

Figyelt kérdés

Akartam berakni képet, mert egyeseknél mintha láttam volna olyat, de csak linket tudok mutatni: [link]

A motor előtt van, olyan, mint egy porszívócső és bal oldalra van kivezetve, ha szemben állunk az autóval. Bocs, nem vagyok egy műszaki zseni, ezért kérdezem.



2016. nov. 3. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Leginkábbis szívócső. Ott szívja be az égéshez szükséges levegőt a motor.
2016. nov. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. nov. 3. 19:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Majdnem.

Ez a hőálló cső a kipufogósort burkoló lemezre csatlakozik, a kipufogócsövek közötti térből szívja a forró levegőt. Azt, hogy mennyit szívjon, azt a légszűrőház előtt található termosztát szabályozza, ami általában a szívócső vákuum segítségével (ez egy külön vékony csövön van bekötve a fojtószelep után) nyit vagy zár egy pillangószelepet, és keveri a forró levegőt a hideg mellé. Csak télen van jelentősége, hidegindítás után. Kb. fél perc, mire átmelegszik a kipufogósor öntvény, és annyi a jelentősége, hogy kevésbé kell dúsítani a keveréket, az esetleges pára nem fagy bele a szívócsőbe.

2016. nov. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 veterán vas ***** válasza:

Csak annyit, hogy "ami a motorból indul ki" az csak egyedül a kipufogó lehet.

A többi, az mind az ellenkező irányba, azaz a motor felé viszi a levegőt. Akár a levegőszűrőből, akár -az előttem szóló által említett- kipufogótorok feletti térből. Szóval, pontatlan a kérdés, mert a motor felé vezető gégecsőről van szó.

2016. nov. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!