Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Itt mi lehet a gond az autóval?

Itt mi lehet a gond az autóval?

Figyelt kérdés

Egy hétig állt a kocsi, nem mentem vele sehová, egy hét után indítanám, nem indul, egy gyengét forgat az önindító, majd csak a kis kattanás hallatszik.

Kivettem az aksit, egy napig töltőre tettem. Másnap betettem az akkut, ekkor indított egy kulcsra, beindult az autó. Majd megint nem mentem vele egy hétig, egy hét után próbálom indítani, megint nem indul. Ugyan az a mese, akut töltőre tettem egy napig, másnap vissza tettem a kocsiba, megint indult az autó.

Mi lehet a hiba?

Valami lopja az áramot vagy az aksi gyenge már? Mondjuk az aksi 2011-es, a végét járhatja?

Mondjuk a kocsiban nincs sok elektronika, van egy centrálzár meg egy rádiós magnó és kész.



2016. nov. 5. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Ebből aksi csere lesz.Oké hogy 2011-es az aksi de nem mindegy hogy milyen minőségű.Van amelyik rövidebb ideig bírja,van amelyik hosszabb ideig
2016. nov. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy opciót kihagytál,nem tölt rendesen.

Kérj kölcsön egy multimétert,mérj töltést.

Egyelőre ne menj villamosságihoz mert ugy átßasz hogy teherbeesel

2016. nov. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a Volvoban a mozgásérzékelős riasztó 1,5 hét alatt leszívja a 90Ah-s akksit. Riasztód nincs? :D
2016. nov. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem meglepő hogy az első fagyosabb éjszakák után jelentkezik a probléma.

Valószínű megrémült az akksi

2016. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Riasztóm nincs. Azt hiszem van még valami imobilizer, mert ilyen kódszámos slusszkulcsa van a Suzukinak. Lehet, hogy az szívja le?
2016. nov. 5. 21:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát ha az immobiliser leszívja az aksit 1 hét alatt akkor azzal az aksival valami nagy baj van
2016. nov. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor minden jel arra mutat, hogy az aksi lehet a ludas. Valószínű akkor, hogy a végét járja már, mert akkor kezdte ezt csinálni, hogy nem bír indítani, mikor megjöttek a hűvösebb napok. A válaszaitok alapján egyre biztosabb, hogy az aksi nem bírja már.
2016. nov. 5. 21:17
 8/8 A kérdező kommentje:

Akksi csere lesz. Multiméterrel néztem a feszültsége meg volt(12,7V) de nagyon úgy néz ki, hogy elfogyott a kapacitása. 5-évet bírt, eddig húzta, béke poraira.

Egyébként egy ilyen pusztult el, Banner Power Bull 45Ah 360A: [link]

2016. nov. 5. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!