Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Budapesten gyakori parkolás...

Budapesten gyakori parkolás esetében melyik az egyszerűbben kezelhető módszer, a mobilos, vagy a készpénzes vásárlás? Melyik a "biztosabb"?

Figyelt kérdés

Még nem parkoltam sosem fizetős helyen (nemrég lakom Pesten :P ), ám a jövőben igen sokszor meg kell állnom fizetős helyen, ahol majd a számlát is fel kellesz mutatnom!


Hogyan működik a parkolóórás, pénzbedobó módszer? Pl.ha XY területen 250 forintba kerül egy óra, akkor bedobsz 300 forintot és sgy óra múlva távozni szeretnél, visszakalhatod a maradék 50 forintot? :D


Mobilos vásárlásnál problèmát okozna a számla, plusz talán tranzakció is pènzbe kerül.


Köszönöm a válaszokat!:)


2016. nov. 5. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Készpénzesnél amennyit bedobsz addig engedélyezi a parkolást, utólag nem ad vissza, ilyen szempontból a mobilos parkolás jobb és kényelmesebb.


A számlát passzolom, szerintem ha azt lehet kérni utólag, akkor mindkettőnél lehet.

2016. nov. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A mobilosnál van 75 ft tranzakciós díj, de ha ezeken az összegeken parázol akkor nyugodtan járj tömegközlekedéssel.


Egyébként nem kérdés, hogy a mobilos a jobb, hiába a 75 ft, percre pontosan annyit fizetsz ki amennyit ott állsz, nem kell időt tölteni a parkolóóra kereséssel, apró gyűjtésével, dobálásával stb. A megszokott helyeken akár el is mentheted a zónához tartozó telefonszámot. Én úgy szoktam, hogy beállok kipattanok, és ahogy elindulok a járdán, már menet közben írom az smst, mielőtt a kocsihoz érek pedig a másodikat a leállításról. Gyakorlatilag egyetlen plusz másodperc sem megy el vele.

Számla passz. Én céges telefonról nyomom az smst, amikor céges ügyben parkolok. Hó végén simán rákérdez a pénzügyes, hogy mi volt az, elmondom és rendben vagyunk. De gondolom az automatán kint van, hogyan lehet számlát szerezni. Bár belegondolva magában a jegy is elég kellene legyen, hogy a munkáltató megtérítse a díjat.

2016. nov. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod utolsó!


Igazából nekem is kényelmesebb lenne az általad használt módszer (tökèletesen leírtad és remekül is csinálod véleményem szerint :) ).


Én is azon tűnődtem/tűnődök, hogy céges telefonon való vásárláskor, nem-e generálódik valamilyen számlatörténet, amit meg lehet majd mutatni a munkáltatonak bizonyítékként? Továbbá van-e annyi egyenleg a telefonon, hogy egy hónapra elegendő parkolás biztosítva legyen (feltételezem csomagtól függ, stb.)? :D


Megkérdezhetem, hogy te valamilyen alkalmazást használsz, vagy csak szimplán SMS-t küldesz? Utóbbi esetben hogyan is csinálod pontosabban? Továbbá parkolás/75 forint vagy az igènylés és lemondás külön-külön 75 forint? (Csak próbálok matekozni :P )


Köszönöm hasznos válaszod! :)

2016. nov. 6. 19:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom elképzelni, hogy céges telefon feltöltőkártyás lenne... így biztos, hogy van rajta egyenleg. Hát nálunk részletes számla jön a pénzügyre, ott látszik, hogy parkolás volt. A céges telegon számláját nem te kapod, hanem a cég. Nem tudom nálatok hogyan megy, azt a te pénzügyeseddel kell megbeszélni. Egyszer 75 ft a parkolódíjon felül a tranzakciós díj.

Nem használok semmi alkalmazást, csak SMSt küldök. 6 karakter az oszlopon kirakott számra és kész.

2016. nov. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi válaszod! :)
2016. nov. 7. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!