Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf IV 1.9 PD Chippelése?

Golf IV 1.9 PD Chippelése?

Figyelt kérdés

Már több helyen olvastam, az optimalizált teljesítmény növelésről. Alap esetben 101 LE és 240 Nm. Chippel 140 Le és 320 Nm. A plusz teljesítmény valószínűleg növeli majd a fogyasztást, bár állítják ezeken az oldalakon a csökkenést.

Szerintetek ilyenkor a gyári kuplung bírja a plusz teljesítményt? Vagy elég a kuplung tárcsát kevlároztatni? Esetleg a lenkereket is át kellene alakítani hozzá?



2016. nov. 6. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Ennyi plusszot még el kell bírjon a kuplung (egyébként az a 140 lóerő jó lesz 130-nak is). Viszont ha a kuplungod már a végét járja, akkor a chip néhány nap alatt kivégzi. Ez majd a chip után derül ki, előre kár a kuplungot piszkálni.

Az üzemanyag spórolás úgy jöhet össze, hogy egy bizonyos tempó tartásához nem kell annyira nyomd a gázt majd chip után, mint a chippelés előtt, mivel alacsonyabb fordulaton is erősebb lesz az autó. A valóságban persze többet fog fogyasztani (0,5-1 literrel, nem vészes), mert gondolom nem azért chippeled meg, hogy simogasd a gázpedált.

2016. nov. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Városban lehet hozni a fogyasztáson, ha jól van megírva. Egyenletes tempónál viszont nem fog változni a fogyasztásod, azaz pályán 130-nál ugyan úgy 4,7-et fog enni.
2016. nov. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
142000 km van benne, még nem volt kuplung csere. Viszonylag lent fog, leállításnál, indításnál, valamint a alapjáraton a kuplung pedál nyomkodásakor nem ad fura zajt. jelenleg 5.8 körül eszik vegyes használatban. 7 literre tippeltem volna a chip utáni fogyasztását, de ez így még jobb hír :)
2016. nov. 6. 16:33
 4/8 A kérdező kommentje:
Max 130 és 300 ra akartam felhúzatni
2016. nov. 6. 16:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyárilag a 101 lovasban sima hajtókar van, a 131 lovasban és attól felfelé már H profilú a hajtókar, szerinted miért? :D
2016. nov. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 Meg nagyobb kuplung, meg hűtött dugattyú.


Ha "valahol" csináltatsz rá egy füstmentes optimalizálást az kb 120lo és 280nm körül lesz és boldog leszel vele.

2016. nov. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ezt az árajánlatot kaptam;

Ezeknél OPTimálisan kb.+25-30Le és 50-70Nm körül lehet számolni reálisan, állapottól és a kért beállítástól függően. Árban ez, nettó 55.000Ft lenne, ebben benne van a diagnosztika, a fékpadi hangolás a kért értékre és a teljesítmény mérés is előtte-utána a fékpadon. Időben kb.3 órával kell számolni.


Ehhez a normál optimalizált beállítások esetén nem szükséges hardveres módosítás.

2016. nov. 7. 08:32
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
nem mindegy hogy hol csináltatod nekem elmagyarázta a tunning mühely ismerik auto tipust előre megmondták mennyit lehet kihozni belőle, mit birnak el a szerkezeti egységek,ha ettöl többet akarok alá kell irni egy papirt és az én felelőségemre elvégzik. lényeges megkérdezik mit vársz töle pl:milyen vezetési stilushoz állitsák be ,lejebb jöjön meg a nyomaték stb
2016. nov. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!