Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség az SP rendszámo...

Mi a különbség az SP rendszámos és normális rendszámos rally autó között?

Figyelt kérdés
Melyikkel mit lehet és mit nem lehet? Mi a hátránya/ előnye egyiknek/másiknak? Van-e közük a kategóriákhoz? Link is megteszi.
2016. nov. 6. 22:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A Sprint verseny lényege, hogy egy pályán zajlik, sok esetben oda és vissza is. A rali 2 általában az ORB futamok egyik napját teljesíti az ORB mezőnye után.
2016. nov. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Tehát akkor a sprintre is kell cső az autóba, csak nem kell papirosnak lennie? Igen, ha komolyan gondolja az ember már szlalomra is jól jöhet a cső, de amíg csak próba szinten megnézem érdekel-e, addig nem fogom becsövezni az utcai autóm :D

Ha viszont komolyan gondolom majd, akkor szerintem kész csövezett autót akarok venni, az szerintem olcsóbb és kevesebb idő alatt megvan. Ha sima rendszámosat veszek, akkor azzal bármikor bármennyit járkálhatok közúton is? Vagy csak a szakaszok között? Vagy hogy van ez?


Kell versenyzői licensz a sprinthez, rally2-höz? Gondolom orb-ez kell. Választól függetlenül mennyibe kerül?


Szóval annyi a különbség a rally2 és az orb között, hogy a rally2 kevesebb szakaszból áll és azok is rövidebbek? De egyébként az orb-vel együtt rendezik, azonos helyszínen?

A sprintet külön rendezik, vagy azt is az orb-vel?

2016. nov. 9. 00:41
 13/18 A kérdező kommentje:
Jaj most látom írtad, hogy az orb után megy a rally2. A sprint meg zárt pályán. De itt versenypályára gondolsz, vagy ugyanúgy valami hegyi szerpentint zárnak le? Ha meg már itt tartunk a hegyi felfutókról (hill climb) mit kell tudni? Nem hasonlít a sprintre? Tudtommal ott navigátor nélkül mennek, nagyon komoly autókkal.
2016. nov. 9. 00:47
 14/18 A kérdező kommentje:
Bocs ha sokat kérdezek de úgy látom te egy ilyen minden az egyben lexikon vagy :D Nem sok ilyen jól informált ember van aki még meg is osztja a tudását. Direkt nem pm-ben kérdezek, hátha érdekel mást is.
2016. nov. 9. 00:49
 15/18 anonim ***** válasza:

Mivel én is a rali elkötelezett híve vagyok, nagyon szívesen osztom meg a tapasztalataimat, ismereteimet.

A sprintre is kell cső az autóba és mire versenyezni akarsz, szerintem addigra már csak a papíros cső lesz a jó. Igazad van, eleve egy csövezett autót kell venni, van elég eladó a neten.

Szlalom azért jó, mert az autó kezelését kicsit szokod, tanulod biztonságos körülmények közt. Az utcai autódnak azért kicsit fájni fog, főleg a féltengelyek kapnak majd, de ez a te dolgod. A Sprint verseny azért hasonlít a ralira, mert ugyanazok a szabályok és a pálya is, mint egy ralin. Itt azonban egy szakaszt teljesítenek többször. Ezek lezárt közutak, ugyanúgy, mint az ORB-n. A különbség az, hogy amennyiben használni kell közúti forgalomban is az autót, akkor felvezetéssel történik, vagyis nem veszel részt a közúti forgalomban, ezért nem kell rendszámos autódnak lennie. A rallye2 pontosan ugyanazt a pályát teljesíti, mint az ORB, de általában a szombat- vasárnapi versenynap közül csak a vasárnapit. Így az időben és összesített kilóméterben rövidebb, de a pályák ugyanazok. Az ORB-t tudod, nem beszélek róla. Nem tudom, merre élsz, de pl itt egy szlalom verseny honlapja, ha érdekel: [link] ez egy egészen jó kis verseny sorozat.

2016. nov. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Sajnos Északkelet-Magyarországon (Nyíregyházán) lakom, így az nekem elég messze van. De szokott itt is lenni szlalom nyáron.


A Sprint is Rally Sprint, ugye? Ez pl az, nem? [link]

2016. nov. 10. 07:36
 17/18 anonim ***** válasza:
igen, az is egy Sprint verseny. Nyíregyházán kiváló versenyzőket ismerek, szóval vannak arra is bőven ralisok. Ők biztosan tudnak tanácsokat adni, segíteni, ha komolyan gondolod.
2016. nov. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Te is nagyon sokat segítettél! :)


Kiket ismersz innen?

2016. nov. 11. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!