Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Generátor?

Hambok kérdése:

Üdv! Generátor?

Figyelt kérdés
Generátornál az Ampert a fesszabályzó vagy a generátor diódái adják? (Vettem egy 50Amperes generátort az én 70amperesem helyett mivel a fesszabályzója elhalt és nem találtam hozzá sehol) 50Amperes generátorhoz baj lenne a 95amperes aksi? (Mert az van itthon) Vagy vegyek hozzá inkább egy 74amperost? (1.9 szívódízel a motor) Ha az én generátoromra rá rakom a bontorr generátolról a fesszabályzót akkor ugyan úgy 50amperes lesz vagy 70 mint az enyém gyárilag? Tehát a fesszabályzó adja-e a megadott ampert vagy a generátor?

2016. nov. 7. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:

ab generáror megadott amper értéke egy névleges maximálisan leadott árameröség érték.

A feszültség szabályzó a feszültséget szabályozza.

Nem engedi hogy 14.5 volt főlé menjen a töltő áram feszültsége, és mint tudjuk az árameröség és a feszültség egymással összefüggő érték így a generátorod által leadott áramerőség nagyban függ a feszültség szabályozótol.

Ha nem müködik a fesz szabályzó akkor a generátor elkezdi nagyon nagy feszültséggel tölteni az akkumlátort(főleg ha az akkumlátor viszonylag alacsony töltöttségen van) és az nagyon nem tesz jót az akksinak.

El kezd pezsegni a sav az aksiban és rövid uton tönkre megy.

A generátor amper értékének nincs befolyása az akkumlátor kapacitására

200amper órás aksit is fel tölt az 50 amperes generátor.

A generátor teljesítményét az autó fogyasztóinak teljesítményéhez méretezik.Mivel a generátor fő feladata az autó fogyasztóinak árammal ellátása.

2016. nov. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 7. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!