Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyikorgó hátsó fékdobok....

Nyikorgó hátsó fékdobok. Nyikorgás megszüntetése?

Figyelt kérdés

Mit tudnék tenni ha nyikorog valamelyik hátsó fékdobom? Az jó ötlet ha befújom féktisztítóval? Vagy az csak tárcsafékre jó? Teljesen gyáriak a fékdobok, illetve a pedál is kemény egy kicsit nem tudom mitől lehet (csak sejtem) de nagyon fent fog a fék olyan mintha belenne húzva a kézifék pedig teljesen ki van engedve a bowden sem feszül. Ha szétszedem a hátsó fékdobot vagyis lehúzom a tengelyről akkor ugye nem esik szét ott a fékbetét meg ilyenek?

Ui: Szerintem a fékrásegítőm jó mert próbál segíteni csak mivel nagyon fent fog a fékpedál nem tud érvényesülni, vagy javítson ki aki jól ért hozzá. A pedál keménységét arra értem hogy amikor jó volt a fékem akkor is ha bevolt húzva a kézifék akkor fentebb fogott. Ha erősen nyomom a pedált akkor ugyan úgy sziszeg a vákumdob mint eddig, bár remélem hogy tényleg jó az. Mióta nyikorog azóta nem jó a pedál, úgy emlékszem.



2016. nov. 7. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:

a dobfék egy kényes szerkezet

Hivatalosan 15-20 ezer kilométerenként szét kell szedni, kipucolni, megvizsgálni.


Ha nyikorog akkor az lehet hogy csak koszos, lehet hogy a munkahenger akadozik(csere) és lehet hogy berohadt a kézi fék bowden.

Szerintem ha nem szedtél még szét dobféket, ne kisérletezz vele, bízd szerelőre.

A fék az a dolog a kocsin amivel komolyan kell foglalkozni, ha elbabrálsz valamit abból nagy baj lehet.

vagyis menj szerelőhöz.

2016. nov. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sanko Urfi válasza:
Rakj nemi zsirt a fekdobba
2016. nov. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké, szerintem is szervíz lesz , de az természetes ha bekapcsolom a légkondit és megy, akkor is változik a pedál puhasága? ez természetes?
2016. nov. 7. 18:37
 4/6 A kérdező kommentje:
2-es, zsírt azért nem mert ha forgás közben szétrepül akkor az elég kellemetlen. maximum féktisztitót , de majd a szerelő megmondja remélem , csak kiváncsi voltam.
2016. nov. 7. 18:39
 5/6 Csabika123456faa válasza:
53%
Olajat és zsírt bele vastagon, se nyikorogni se fogni nem fog
2016. nov. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért a magam és a többi közúti résztvevő életét nem szeretném semmilyen módon sem veszélyeztetni!
2016. nov. 7. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!