Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyet balesetért bevonhatják...

Ilyet balesetért bevonhatják 1 évre a jogosítványt?

Figyelt kérdés
Rokonom egy parkolóban karambolozott. Tolatott és nekiment egy autónak. Senki nem sérült meg, az autók is csak alig (inkább a rokonom kocsija károsodott), mégis 170.000 Ft lett a bírsága és 1 évig bevonták a jogosítványát. Hallottam már, hogy ittas vezetésért csak 3 hónapra vonták be az elkövetőnek, illetve hogy olyan balesetért, amiben meg is sérültek, ugyanennyi ideig vonták be a jogsit de kevesebb pénzbírságot adtak. Tényleg ennyire durván kell büntetniük egy kis "koccanásért"?

2016. nov. 10. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Te is ott voltál és láttad?

Ha a büntetés valós, akkor még lennie kellett másnak is. Ha a kiérkező rendőr szondája mutatott valamit, akkor viszont teljesen helytálló a bünti.

2016. nov. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A kocsiban ültem. Nem volt ittas.
2016. nov. 10. 15:36
 3/9 anonim ***** válasza:
ez lehetetlen. egy koccanás miatt még csak nem is jön ki rendőr, általában. Mi volt az ítélet indoklása?
2016. nov. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem lehetseges, 100%, hogy volt valami mas oka is.
2016. nov. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos azt nem tudom, mert mikorra a rendőr kiérkezett, én már elmentem (siettem dolgozni). Csak a kocsikat láttam, a rokonoménak a lámpája tört ki és behorpadt a hátulja, a másik kocsinak pedig az oldala horpadt be. Ezért tettem fel a kérdést, mert nagyon csodálkozom, hogy ennyi ideig bevonták a jogsiját (max. 3 hónapot még megértettem volna)...
2016. nov. 10. 15:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Volt ott még más is csak nem tudsz róla/nem akarod elmondani. Így viszont válaszolni se tudunk érdemben.
2016. nov. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem volt egy ilyen ügyem, hasonló büntetéssel végződött. Az autó a főúton kikanyarodott és az előzésben lévő autót szántotta végig. A bíróságon a fellebbezés után a bevonást megszüntették és mérsékelték a pénzbírságot is. De nem értem, minek ment ki nálatok a rendőr egyáltalán? Mi volt a végzésben, áruld már el.
2016. nov. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Beszéltem azóta a rokonommal, ő maga mondta, hogy ezen kívül semmi más nem történt. A másik autó tulajdonosa is hibás volt, mert szinte ki akart száguldani a parkolóból, de vele nem tudom, mi történt.

Ha tudnám, hogy volt más is, akkor elmondanám. Nem véletlenül tettem fel a kérdést.

2016. nov. 10. 15:53
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
beszéltél a rokonoddal? Aki mellett ültél a kocsiban? Vicces. A bírósági végzésben mi volt, ezt kérdezem harmadszor !
2016. nov. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!