Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy kresszel lehet 2 jogsit...

Egy kresszel lehet 2 jogsit csinálni?

Figyelt kérdés
Ha 14,5 évesen leteszem a kreszt, megcsinálom az AM jogsit, akkor ugyebár a kresz 2 évig érvényes, szóval akkor 16 évesen le tudom tenni az A1-et ugyanazzal a kresszel?

2016. nov. 13. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, minden kategóriához külön kell elméleti vizsgát tenni.
2016. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen en pedig lerakom a B-t es a D-t egyszerre
2016. nov. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amire gondolsz kategória bővítésnek hívják. Ez AM-el még nem lehetséges. A1-ről viszont már bővíthetsz A2-re vagy A-ra, ilyenkor nem kell újból kreszt lerakni és a vezetési óraszám is kevesebb. Én azt mondom, várd meg míg betöltöd a 16-ot, akkor lerakod az A1-et és utána már bővíthetsz, amire akarsz. Spórold meg a jogsi és az 50-es segédmotor árát, gyűjtsetek még hozzá és 16évesen A1 meg 125-ös moci. Üdv.
2016. nov. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3. Nem tudok várni :333
2016. nov. 13. 21:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Miért nem, mi az oka?
2016. nov. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15 és fél évesen kezdheted az A1-et, szóval nem kell olyan sokat várnod, ellenben megspórolsz egy rakás pénzt.
2016. nov. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mivel kb Áprilisig úgysincs motoros szezon, addig simán várhatsz a jogsival. Sőt igazáből oktatás sincs. Ha nyár elejéig eléred az A1 korhatárát, akkor inkább várd meg azt. Ha nem akkor marad az AM. Én ugyanebben a helyzetben voltam, inkább leraktam az AM-et, nem bántam meg.
2016. nov. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak mert úgy szeretném, hogy most leteszem az AM-et 2. Félévbe, aztán elkezdem az A1-et köv.év 2.félévbe, aztán lesz egy 125 ccm-s motor, aztán majd leteszem 19 évesen az A2-t aztán majd kb. 20 évesen egy másik motor, aztán majd az egyetem/főiskola után leteszem az A-t. :D
2016. nov. 15. 07:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem túl költséghatékony elgondolás, persze téged ez nem izgat, hiszen nem te keresed meg rá a pénzt. Én 4évet nyomtam le 50cc robogón télen-nyáron, több mint 50.000km mentem. Nem egy nagy élvezet segédmotorral közlekedni, majd te is rájössz. A te esetedben pláne, 14éves testalkattal robogón ülve mindenki ki akar majd oktatni az úton, hogyan kell közlekedni. Én kivárnám azt az A1 kategóriát, megspórolnál a szüleidnek pár százezret.
2016. nov. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!