Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagy fordulatszám miatt...

Nagy fordulatszám miatt lehetséges az hogy eszi a kocsim az olajat?

Figyelt kérdés

a hétvégén Pestről mentünk Békéscsabára(450km oda vissza) hajnalban így nem volt nagy a forgalom, végig lehetett menni 110-140-es sebességgel.

Nos,induláskor a nívó pálcán a szint fölül volt, mikor indultunk vissza már sehol nem volt az olaj...

110 nél forog a kocsi 5.-ben 3200-at.

a nagy fordulat ehette meg? astra g 1.2 (75hp)



#olaj #Opel #5w40 #Mannol #mannol extreme
2016. nov. 14. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A nívó palcan kb 1 liter a kulonbseg a max meg a min beosztas kozott.....ha neked sikerult tobb mint egy liter olajat megetetned az autoval 450km alatt,ott nem a fordulat volt a baj,hanem vagy elfolyik valahol az olaj vagy ennyire rammákopott szar a blokk....esetleg mindkettő!
2016. nov. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sokan ott szúrják el hogy leállítás után rögtön nézik meg az olajat pedig pár percet várni kell, pálca ki, letöröl vissza teljesen és utána megint ki, akkor picivel pontosabb értéknek kell lennie. Persze a G Astrák egyes motorjai valóban zabálják az olajat ez tervezési hiba végett van a benzines Ecotech blokkok amik ezt csinálják. Azok közt egyedül az 1.6 az ami elég jó. Nekem is volt ilyen G Astrám igaz ennyire nem, de ette az is szépen az olajat, én mindig tettem be a csomagtartóba 2 liter olajat aranytartaléknak főleg ha nagy utakra indultam, de egyszer sem kellett után töltenem, de 3 év után meg is szabadultam az autótól, és váltottam dízel G Astrára mivel azokra az utakra inkább azt ajánlják, az meg a Japán Isuzu motorjának köszönhetően bírja elég szépen, abba még 1 év után sem fogyott az olaj szinte semmit.
2016. nov. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hát ennyi olajat akkor sem szabad megennie,3200 as fordulat semmi ok írtad hogy mentél 140-el is dehát akkor sem szabad eltűnnie ennyi olajnak.Amit a második ír azt gondold át.Vártál a motor leállítása után,mikor megnézted az olajszintet?
2016. nov. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3200-as fordulat az még egy dízelnél se nevezhető nagynak,egy 1.2-es benzinnél a közepes tartomány alja.


Eszi az olajat,úgyhogy generál.

2016. nov. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Leállítás után mennyi idő telet el amikor megnézted?
2016. nov. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez nem nagy fordulat, nem attól eszi. Itt más baj van.
2016. nov. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!