Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A55utóknál a vezető ülést...

A55utóknál a vezető ülést miért nevezték el anyósülésnek?

Figyelt kérdés
2016. nov. 15. 08:09
 1/5 anonim ***** válasza:
A vezető ülés melletti ülés az anyós ülés. Mert oda könnyebb beülni/kiszállni, mint hátulra és ezért anyukát oda szokták ültetni.
2016. nov. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem egészen! Ez egy gúnyos kifejezés, mivel az anyós általában a megtestesült "gonosz". Az autó legveszélyesebb helye a J1-es ülés. Ezért lett ez a név.
2016. nov. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát szerintem pedig nem a veszély mivoltából jött ez a megnevezés, hanem inkább az, hogy az anyós a főnök mindig, családokban pedig ugye az ül előre, aki "nagyobb rangban" van. Tehát közös utazáskor is az anyós elől kell üljön...


Közben rákerestem a valódi okra :D

[link]

2016. nov. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
akkor nagyjából mégiscsak az az oka, amit írtam, csak régebbről ered:)
2016. nov. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az anyós nem (mindig) kívánatos. Az autóbalesetek statisztikái szerint a jobb első ülés magasan a legveszélyesebb!!! Ennyi....
2016. nov. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!